Farebné kruhy na učenie zlomkov / Fraction Circles Printed

 
 

Táto praktická zlomková sada je ideálnym darčekom pre malých matematikov. Každá kartička predstavuje iný zlomok a možno ju na jednotlivé kúsky zlomku rozložiť. Deti hneď vidia, ako vyzerajú polovičky, štvrtky, tretiny, pätiny, šestiny, osminy, desatiny, dvanástiny alebo jeden celok. Každá zlomková kartička má inú farbu.

Dostupnosť Skladem (> 5 ks)
€16,42    
Kód tovaru 5060138823853
Značka EDX Education
Kategória Vzdelávacie
 
Začali deti v škole preberať zlomky a neviedia ako na ne?

Nie každý si totiž vie predstaviť, čo tieto čísla v realite znamenajú. Ideálne je, keď si to deti nakreslia a vidia pred sebou. Ideálnym pomocníkom pre pochopenie zlomkov sú kartičky zlomkov, na ktorých sú zlomky vytlačené. Ale hlavne každú kartičku môžu rozobrať na toľko kúskov, ktoré daný zlomok predstavuje. Deti tak jednoducho uvidia a porozumejú tomu, ako vyzerá jedna alebo dve polovice a že keď ich dajú spolu, tak tie dve polovice tvoria jeden celok . Rovnako tak to vidia u tretín, štvrtín, pätín, šestín, sedmín atď. Kartičky sú skvelým darčekom ale aj pre malých matematikov, ktorí látke rozumejú, ale sú hraví a radi skúšajú nové veci.

Zlomkové kartičky je možné využiť aj v triedach základných škôl. Obľúbi si ich väčšina žiakov a prirodzene pochopia zlomky, ich sčítanie aj odčítanie . Deti si vylepšia znalosti matematiky - čísla, zlomky a percentá, rozvíja sa aj samostatné uvažovanie a komunikácia.

 

Rozmer
rozmer karty - priemer 87 mm

Vek: 6+

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: