Farebné zlomky štvorce / Fraction squares-printed

 
Akcia Zväčšiť
 

Táto praktická zlomková sada je ideálnym darčekom pre malých matematikov . Každá kartička predstavuje iný zlomok a možno ju na jednotlivé kúsky zlomku rozložiť. Deti hneď vidia, ako vyzerajú polovičky, štvrtky, tretiny, pätiny, šestiny, osminy, desatiny, dvanástiny alebo jeden celok. Každá zlomková kartička má inú farbu.

Dostupnosť Skladem (>5 ks)
€22,52    
Kód tovaru 5060138824966
Značka EDX Education
Kategória Vzdelávacie
 
Porozumieť zlomkom? Žiadny problém zo zlomky kartičkami!

Veľa z nás sa zhodne, že komplikácie s matematikou začínajú najčastejšie pri zlomkoch. Nie každý si totiž vie predstaviť, čo tieto čísla v realite znamenajú. Ideálne je, keď si to deti nakreslia a vidia pred sebou. Ideálnym pomocníkom pre pochopenie sú zlomkové kartičky, na ktorých sú zlomky vytlačené . Ale hlavne každú kartičku môžu rozobrať na toľko kúskov, ktoré daný zlomok predstavuje . Dieťa  tak jednoducho uvidí a porozumie tomu, ako vyzerá jedna, alebo dve polovice a že keď ich dá spolu, tak tie dve polovice tvoria jeden celok. Rovnako tak to vidí u tretín, štvrtín, pätín, šestín, sedmín atď.

Zlomkové kartičky sú tiež ideálnou pomôckou do tried základnej školy. Obľúbi si ich väčšina žiakov a prirodzene pochopia zlomky, ich sčítanie aj odčítanie. Deti si vylepšia znalosti matematiky - čísla, zlomky a percentá, rozvíja sa aj samostatné uvažovanie a komunikácia.

Rozmer
rozmer karty v celku - 100x100 mm

Vek: 6+

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: