Tipy na vianoce 2021

Vianoce

Hračky a vzdelávacie pomôcky z Kidtown.sk sú skvelým darčekom pod stromček.

Dni sa krátia, rana sú tmavá a studená, večer je skoro tma. Je jasné, že leto je preč a jeseň tiež utečie rýchlo. Tým pádom sa ani nenazdáme a Vianoce budú tú a s predvianočnom obdobím nás čaká každoročný hon na darčeky. A pretože pod stromčekom by deti mali vždy nájsť nejakú hračku, máme tu pre vás niekoľko tipov, ktoré sa vám môžu hodiť.

Nie je však hračka ako hračka, navyše hračiek mávajú deti veľa. Prečo ale nezvoliť hračku, ktorá deťom dá niečo viac? V našej ponuke totiž nájdete hračky rozvojové, ktoré deti posúvajú vo vývoji o kúsok ďalej. To znamená, že rozvíjajú zmysly, schopnosti a zručnosti detí - zrak, sluch, fantáziu, jemnú a hrubú motoriku, matematické poznatkoy atď. Vyberať môžete aj z našej vzdelávacej sekcie niektorú z pomôcok, ktoré pomáhajú lepšie porozumieť látke, ktorú práve deti preberajú v škole.

Najdôležitejšie ale je, aby sa deťom darček páčil a užili si s ním veľa zábavy. Tú pravú hračku pod vianočný stromček nájdete v niektorej z našich kategórií - či už máte bábätko, jednoročného drobčeka alebo staršie deti.

PRE ROZVOJ ZRAKU BÁBÄTIEK

baner-0M-text

Zrak je pri narodení najmenej rozvinutým zmyslom. Počas prvých týždňov a mesiacov života deti vidia okolie ako šedé rozmazané fľaky. Mnoho prieskumov dokázalo, že novorodenci naopak najlepšie vidia to, kde sú veľké kontrasty a výrazné tvary. Preto sú pre nich ideálne hračky a knižky s výraznými obrázkami a kontrastami. My pre bábätká odporúčame našu Čiernobielu edíciu knižiek, ktorú teraz pred Vianocami získate vo výhodnej ponuke 2 + 1 zdarma.

Do každej detskej postieľky sa hodí aspoň jeden plyšák a my veríme, že niektorý z našich Squišíkov sa bude práve do tej vašu hodiť :) Čo napríklad roztomilá chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger, prípadne baby koala ?

Keď vám bábätko povyrastie do batoľaťa, bude sa mu či jej páčiť hra s Dúhovými butony (Rainbow buttons). Deti, ktoré už do rúčok berú prvej hračky, ich môžem uchopiť, ožužlať a až trochu povyrastú skúšať stavať na seba. Sú skvelé pre rozvoj koordinácie oko-ruka, rovnako ako pre rozvoj jemnej motoriky a učenie farieb.

Veľa zábavy si užijú aj s loptičkou First Ball, ktorá je mäkká a príjemna do malých ručičiek.

>>Viac si o hračkách pre novorodencov prečítajte v kategórii pre deti do 1 roka.

AJ ROČNÉ DETI MÔŽU SKLÁDAŤ PUZZLE

Vyrástlo vám z bábätka, ktoré zostalo tam, kam ste ho položili, batoľa, ktoré na mieste nezostane? A už sa pokúša o prvé krôčiky? V tomto veku deti rady objavujú nové veci, a preto budú mať rady krásne drevené hračky od Orange Tree Toys, ktoré rozvíjajú jemnú motoriku. Napríklad drevenú magnetickú hru chytanie rybičiek, drevené puzzle - zvieratká na farme, morský svet, drevené počítanie rybičkiek, drevené žraločie počítadlo či roztomilého navliekacieho krúžkového kraba.

sensory

Veľkú radosť máme, a veríme, že vy budete mať ešte väčšiu, z našej limitovanej edície Sensory Blocks, ku ktorým tento rok pred Vianocami dostanete zdarma tiež zmyslové zrkadlové kocky Mirror blocks. Túto limitovanú edíciu dvoch je potrebné objednať ako jeden nákup na tomto odkaze - tzv. Sada S. Tieto zmyslové kocky sú síce odporúčané od 18 mesiacov, často sa s nimi hrajú už deti mladšie, rovnako tak i starší. Záleží na každom drobcovi.

Ročné deti sú síce ešte malinké, ale aj tie už zvládajú prvé puzzle. Máme pre nich krásne tzv. Match-up puzzle s motívom mláďatiek z farmy, z džungle alebo z oceánu. Balenie obsahuje 6 obrázkov puzzle vkladačky pre začiatočníkov. Ide vždy o extra silnú dosku + 1 diel v tvare puzzle zvieratka. Úlohou je spojiť dieťa s rodičom.

Deti si tiež určite obľúbia tzv. Dúhový set - Rainbow Architect. Chybu neurobíte ani výberom prvých Magnetických stavebných kociek (People Blocks).

A tiež naši krásni chlpatí Squišíci! Vyberať môžete z množstva roztomilých chlpáčov, v ponuke je roztomilá chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger alebo baby koala.

>>Viac si o hračkách pre novorodencov prečítajte v kategórii pre deti od 1 roka.

SKRUTKOVANIE A NAVLIEKANIE PRE DETI OD 2 ROKOV

Čo tento rok darovať pod stromček dvojročným? Aj pre tých máme v ponuke krásne hračky. Pekne si pohrajú s hračkami značky GuideCraft - či už siahnete po Skrutkovanie, Navliekanie ovocia, Navliekacia húsenica s predlohami či s Veľkým hmatovým dominom, neurobíte chybu.

baner-2roky-text

To správne puzzle pre vaše dieťatko nájdete aj v kategórii pre dvojročných. tzv. Graduated puzzle "Yes, I can" ich bude baviť - máme ich s motívom domácich zvieratiek či džungle.

Ak potrebujete niečo malé, čo využijete na cestách, nesmie pod stromčekom chýbať jednoduché klasické pexeso - Mini memory game od značky Mudpuppy.

Ani u dvojročných neoľutujete kúpu niektorého zo Squišíkov! Vyberať môžete z množstva roztomilých chlpáčov, v ponuke je roztomilá chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger alebo baby koala.

>> Viac si o hračkách pre dvojročné deti  prečítajte v kategórii od 2 rokov. 

STAVEBNICE UROBIA RADOSŤ TROJROČNÝM

Verte nám, v tejto kategórii nebudete vedieť, ktorú hračku vybrať skôr. Stálou klasikou, ktorá baví nás i vás, sú Dúhové kamienky. Sú prvou hračkou, ktorá nám vždy začne ako prvá dochádzať.

Magna Tiles

Pre malých staviteľov je super darčekom od Ježiška magnetická stavebnica Magna Tiles. Popri hraní si deti precvičia konštrukčné zručnosti, farby i geometrické tvary. Stavebnica im hlavne vydrží veľa rokov. Nám už deti celkom vyrástli a hrajú sa s ňou stále aj v deviatich rokoch. A hlavne môžete využiť našu vianočnú ponuku, kedy v prípade, že zakúpite veľké Magna Tiles 100 ks alebo Magna Tiles Metropolis, získate ako darček naviac obľúbený Geomatrix. Magna Tiles Metropolis je novinka, ktorá obsahuje jasnejšie farby a diely, ktoré je možné rozpohybovať. Magna Tiles rozvíja matematické, vedecké, priestorové a hmatové zručnosti. Deti si tiež precvičia motoriku a  naučia sa geometrické tvary.

PowerClix

Ďalším tipom na skvelý darček sú magnetické stavebnice PowerClix. Môžete si vybrať z variantov PowerClix Solids, ktorá obsahuje geometrické tvary s pevnou stenou. Umožňuje stavať 2D a 3D budovy. PowerClix Organics obsahuje osem jedinečných okrúhlych tvarov a vytvára neobmedzené možnosti stavania. Osem tvarov obsahuje i stavebnica PowerClix  Frames. Deti z nej radi tvoria rôzne zvieratá alebo postavy. Pre tých, ktorí milujú prirodzenejšie farby, odporúčame stavebnicu PowerClix Frames Natural. Budovy z nej sú veľmi pôsobivé, ak ich ozdobíte šiškami, drevom alebo iným prírodným materiálom.

Kapla

Klasikou je drevená stavebnica Kapla, tú deti poznajú dobre zo škôl a škôlok. A navyše máme vianočnú  akciu - pri kúpe stavebnice Kapla 200 kusov dostanete navyše 10 drievok, a stavebnice Kapla 280 kusov získate 20 drievok navyše.

Budem doktor

Ak doma máte malých doktorov, siahnite po našom kufríkov Budem doktor, budete nadšení vy i deti. Kufrík sme zostavili s blogerka MK Life a obsahuje naozaj funkčné veci - Stetoskop, teplomer či arch na kontrolu očí. Prikúpiť si k nemu môžete tiež Detský doktorský plášť.

baner-4roky-text

Rozvoj detskej motoriky a predmatematické gramotnosti podporíte navliekaním geometrických tvarov podľa šablón (Nest and Lace Shapes). Hračka je skvelá pre koordináciu ruka-oko a precvičovanie jemnej motoriky, poznávania vzorovania a identifikáciu tvarov. Jednotlivé tvary sú ideálne pre úchop detskými rukami. Podobnú hračkou pre rozvoj motoriky je tiež Šnurovanie tvarov (Geo Shape Lacing a Jumbo Geo Lacing).

Ak ešte vaše deti nemajú Dúhové kamienky (Rainbow Pebbles), potom nešliapnete vedľa, prípadne im pod stromček darujte Tehličky. Rozvíjajú predovšetkým motoriku a fantáziu.

Rozvoj fantázie, jemnej motoriky a priestorového vnímania podporí tiež skladačka Wedge-it. Deti z nej zostaví pekné stavby, precvičia konštrukčné zručnosti a zopakujú si farbičky.

baner-3rokyb-text

A ani v tejto kategórii nemôžeme zabudnúť na puzzle, nájdete ich v kategórii pre trojročných a to ako od firmy Mudpuppy, tak aj od Crocodile Creek.

No a ak hľadáte len drobnú hračku, potom vyberte domina. Máme s motívom jednorožca, dinosaurov, divokého života či princezien

Aj pre trojročné detí sú super voľbou naši Squišíci! Vyberať môžete z množstva roztomilých chlpáčov, v ponuke je roztomilá chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger alebo baby koala.

>>Viac si o hračkách pre trojročné deti  přečtěte v kategorii pre deti od 3 rokov.

ŠTVORROČNÉ DETI NESKLAMÚ MAGNETICKÉ STAVEBNICE

Pokiaľ máte doma štvorročné dieťa zapálené pre skladanie puzzlí, potom mu kúpte naše Puzzle hore a dole. Tieto puzzle deti učia poznávať protiklady. Čo je nad zemou a čo pod zemou? Aká zvieratká žijú na zemi a pod zemou? Učí deti, aby boli zvedavé a pozorné.

Peknú voľbou pod stromček sú tiež magnetické hračky. Napríklad Magnetické krabičky deti zabavia a sú ideálne na cesty. Balenie magnetické krabičky ponúka hodiny imaginárnej hry pre rozvoj fantázie s ľahkým ukladaním kusov. Máme ich v dvoch motívoch - lesné baletky a vytvor tvár.

A ak deti bavia práve magnetické hračky, urobí im radosť Geomatrix. Je to magnetická stavebnica, ktorá prispieva k pochopeniu fyzikálnych súvislostí, ako napr. vyváženosť, gravitácia, magnetizmus. A pred Vianocami pre vás máme špeciálnu ponuku 2 + 1, môžete tak urobiť radosť všetkým vašim deťom alebo ďalším deťom v rodine.

Klasikou, ktorú deti nesklamete, je drevená stavebnica Kapla, ktorú deti poznajú dobre zo škôl a škôlok. A navyše máme teraz výhodnú vianočnú akciu - pri kúpe stavebnice o 200 kusoch dostanete navyše 10 drievok, stavebnice o 280 kusoch získate 20 drievok navyše.

baner-teen-kapla-text

Ak máte doma malého kresliara, určite sa nevyhnete momentom, kedy je potrebné niečo vygumovať. Pomôcť v tom deťom môžu niektoré z našich krásnych gúm od firmy Iwako. Tieto veselé gumy sú novinkou na slovenskom trhu. A nie sú to len tak obyčajné gumy, ale krásne figúrky na gumovanie. Na svoje si prídu milovníci a milovníčky jednorožcov, pánd, delfínov, slonov, tuleňov, žralokov, korytnačiek, veľrýb, opičiek, levov aj bizónov.

>>Viac si o hračkách pre deti od štyroch rokov prečítajte v kategórii pre deti od 4 rokov. 

PRE PÄŤROČNÝCH PUZZLE

Pre päťročné deti vyberte niektoré z našich krásnych puzzle. Máme ich v ponuke veľa - rôzne veľkosti jednotlivých kúskov a hlavne pekné motívy pre chlapcov aj dievčatá. Radosť im ale urobia tiež kocky StarCube, ktorá zamestnajú neposedné prstíky, rozvíjajú jemnú motoriku i obe hemisféry mozgu.

baner-5let-text

Pre deti, ktoré rady kreslia, máme v ponuke krásne gumy od firmy Iwako. Nie sú to len tak obyčajné gumy, ale krásne figúrky jednorožcov, pánd, delfínov, slonov, tuleňov, žralokov, korytnačiek, veľrýb, opičiek, levov aj bizónov.

No a samozrejmeSquišíciVyberať môžete z množstva roztomilých chlpáčov, v ponuke je roztomilá chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger alebo baby koala.

Pokiaľ deti milujú puzzle, aj pre nich máme krásny výber puzzlí pre deti od piatich rokov.

>>Viac si o hračkách pre deti od piatich rokov prečítajte v kategórii pre deti od 5 rokov. 

ŠESTŤROČNÝ SA UŽ TEŠIA NA ŠKOLU

Niektoré deti v tejto kategórii sú už školáci, iné sa do školy chystajú. Všetkým sa budú do peračníka hodiť krásnej gumy od Iwako. Tieto veselé gumy sú novinkou na slovenskom trhu. Nie sú to len tak obyčajné gumy, ale krásne figúrky jednorožcov, pánd, delfínov, slonov, tuleňov, žralokov, korytnačiek, veľrýb, opičiek, levov aj bizónov. Určite neváhajte, nech detský peračník nie je len samá klasika a povinnosť :)

Siahnuť môžete tiež po hračke z našej Retro kolekcie. Trebárs stolný futbal si so sebou môžu pokojne vziať na školu v prírode, do batožiny sa v pohode zmestí. Tiež StarCube im urobí veľkú radosť. Kocka je skvelé pre neposedné prstíky!

>>Viac si o hračkách pre deti od šiestich rokov prečítajte v kategórii pre školákov od 6 rokov. 

OSEMROČNÝM OŽIVTE ŠKOLSKÚ LÁTKU

Osemročné deti už sú ostrieľaní školáci. Napriek tomu im určite urobia radosť krásne gumy od Iwako. Na svoje si prídu milovníci a milovníčky jednorožcov, pánd, delfínov, slonov, tuleňov, žralokov, korytnačiek, veľrýb, opičiek, levov aj bizónov.

Rovnako tak im môžete darovať niektorú z našich výučbových pomôcok, ktoré pomáhajú pochopiť preberanú látku. Napríklad Model ľudského tela im hneď urobí jasno v tom, kde ktorý orgán v tele leží. A navyše! V našej vianočnej ponuke nemu dostanete zdarma funkčné Stetoskop.

baner-teen-a-text

Nepochybíte ani, kedy vyberiete Kaleidograph, StarCube či Kaplu Challenge, s ktorou navyše deti parádne precvičia konštrukčné zručnosť. A samozrejme môžete vyberať tiež z veľkej ponuky puzzle.

>>Viac si o hračkách pre osemročných prečítajte v kategórii pre detri od 8 rokov.

ZAUJÍMAVÉ HRAČKY I PRE DEVÄŤROČNÝCH A TENEEGEROV

Parádnu hračku u nás nájdu aj staršie deti či násťroční. Radosť im urobí náš Kaleidograph, StarCube či Kaplu Challenge, s ktorou navyše deti parádne precvičia konštrukčné zručnosť. A samozrejme môžete vyberať tiež z veľkej ponuky puzzle. 

Ale pozor! Vianočných darčekom ešte nie je koniec. Ak váš nákup bude v hodnote na 58 € (bez dopravy), pribalíme vám voucher na 4 € na budúci nákup.

Veríme, že vám naša vianočná ponuka urobí radosť nadšenie nebudete len vy, rodičia, ale hlavne tí najdôležitejšie vo vašom živote, vaše deti. Želáme vám krásne Vianoce!

Kidtown_Vánoce2021_webSK


 

Najpredávanejšie

1
220 11220
Značky
 
 
 
 
 
 

Stránka 1 z 33 - 396 položiek celkom

 • BabyPanda(bk) ERBDOU255 Akcia Kód: 4991685180124/CER
  Gumy / Baby Panda - čierna
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • BabyPanda(bl) ERBDOU253 Akcia Kód: 4991685180124/MODR
  Gumy / Baby Panda - modrá
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • BabyPanda(ye) ERBDOU251 Akcia Kód: 4991685180124/ORAN
  Gumy / Baby Panda - oranžová
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • BabyPanda(pk) ERBDOU250 Akcia Kód: 4991685180124/RUZ
  Gumy / Baby Panda - ružová
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • BabyPanda(gy) ERBDOU254 Akcia Kód: 4991685180124/SED
  Gumy / Baby Panda - šedá
  1 (2 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • BabyPanda(gn) ERBDOU252 Akcia Kód: 4991685180124/ZEL
  Gumy / Baby Panda - zelená
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • pteranodon R Akcia Kód: 4991685150097/CERV
  Gumy / Dinosaur - červený
  1 (4 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • triceratops B Akcia Kód: 4991685150097/HNED
  Gumy / Dinosaur - hnedý
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • pteranodon B Akcia Kód: 4991685150097/MODRY
  Gumy / Dinosaur - modrý
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • stegosaurus LG Akcia Kód: 4991685150097/SVZEL
  Gumy / Dinosaur - sv. zelený
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • triceratops G Akcia Kód: 4991685150097/SED
  Gumy / Dinosaur - šedý
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
 • stegosaurus DG Akcia Kód: 4991685150097/TMZEL
  Gumy / Dinosaur - tm.zelený
  1 (> 5 ks) Značka: Iwako

  Figúrka na gumovanie z mäkkej gumy v krásnom dizajne. Vek 3 +.

  €1,53
Ďalšie produkty

Stránka 1 z 33 - 396 položiek celkom