Dúhové kamienky / Rainbow Pebbles

 
Srdcovky Zväčšiť
  • 1 z 5
 

Sada 36 farebných "kamienkov" pre zvedavé deti, ktoré radi tvoria a využívajú svoju fantáziu. S farebnými kamienkami rôznych tvarov môžu tvoriť obrázky podľa predlohy, alebo podľa vlastnej predstavivosti. Naučia sa s nimi tiež farby alebo jednoduché počítanie. Sú príjemné do ruky, a tak si s nimi deti prirodzene rozvíjajú jemnú motoriku. 

Dostupnosť Skladem (> 5 ks)
€29,22    
Kód tovaru 4713057204630
Značka EDX Education
Kategória Kreatívne
 

Sada 36 farebných kamienkov z jemného plastu v žltej, červenej, fialovej, zelenej, modrej a oranžovej farbe pre zvedavé deti. Kamienky sú farebné po oboch stranách a sú v 6 rôznych veľkostiach. Sada je doplnená o 20 obojstranných kariet s návodmi na stavanie. Kamene môžete použiť k stavaniu balančných veží, rôznych farebných motívov ako napr. motýle, k učeniu farieb. Skvelo sa dajú využiť pre rôzne triediace a počítacie aktivity. 

Deti môžu zostavovať krásne obrazy podľa predlohy - napríklad farebné motýle, veselú žirafu, krásne autíčko a mnoho ďalších. Alebo môžu stavať úplne podľa svojej fantázie. Vďaka farebným kamienkom sa tak prirodzene naučia farby, ako v slovenčine, tak i v rôznych jazykoch. Kamienky rôzne stláčajú v ruke, a tak precvičujú jemnú motoriku. S kamienkami si taktiež môžu precvičovať počítanie. Vlastne, čokoľvek deti napadne.

Dúhové kamienky rozvíjajú:

  • jemnú motoriku
  • matematické znalosti
  • spoznávanie farieb 
  • rozvoj kreativity 
  • priestorové videnie

 

Technická špecifikácie:

Dúhové kamienky sú vyrobené z jemného plastu. Určené deťom od 3 rokov. Krajina pôvodu: Taiwan

 

čo o nich hovorí odborníčka Zuzana Kolátorová:

Dúhové kamienky precvičujú  fantáziu, zrakové rozlišovanie – veselé farby a polohu, hmat, prepočítavanie, pojmy, aj "Napr. sa môžu stať pomocníkom pre učiteľky pri rôznych činnostiach. Podčiarkujem bezpečnosť  materiálu a výrazné farby"

Podľa predkresleného vzoru ide stavať kamene do výšky, plochy, podľa farieb a počtu. Činnosť je vhodná pre mladšie deti, kamene sú zaujímavé na hmat.

Už v predškolskom veku sa deti zoznamujú s doplnkovými farbami. Tú sú dve – fialová a oranžová, vo výraznej forme.

Rozlišovanie podľa veľkosti alebo farby – vytvárajú sa skupiny. Pojmy veľký, menší, najmenší; malý, väčší, najväčší a rozlišovanie podľa počtu. Kamene sú v jednej farbe v počte do 6.

Vhodné úlohy: Polož červený kameň zaprednapod modrý kameň, daj dva modré na dva žlté, uberáme zo skupiny a počítame, vyber všetky najmenšie kamene, a pod.

Vyskúšané nápady pre učiteľky

  • Doplnok pre rôzne typy artfiletiky – výtvarnej výchovy, a pod.
  • Kamene môžu označovať napr. ciele v TV, môžu vyznačiť dráhu behu s vyhýbaním, podľa farby sa môžu určovať i družstvá, a pod.

 

Rozvíjanie fantázie a interpersonálneho cítenia detí, relaxácia:

Deti v kruhu, pred sebou majú štvrťku. Na signál si môžu vziať z hromádky uprostred jeden kameň, položiť na štvrťku, a potom spoločne druhý a priložiť k prvému v akejkoľvek pozícií. Dobre si skontrolovať, prípadne zmeniť polohu kameňov. Ďalší kameň si prikladá, (dať deťom dosť času na rozmýšľanie kam kameň položiť, prípadne na zmenu!), Ide sa prejsť dookola a pozrieť ako to majú kamaráti, či niekto preferuje jednu farbu, prípadne priestorové utváranie. Len konštatujeme, čo vidíme a nijak nehodnotíme.

Ďalší kameň vytvára skupinu, deti k svojej fantázií majú už vybudovaný vzťah. Prikladáme toľko kameňov, koľko máme k dispozícií – je vhodné pri väčšom počte detí mať viac kameňov. Poslednou úlohou je výber jedného kameňa zo svojej hromádky pre kamaráta. Jeden po druhom darujú jeden svôj kameň do kompozície svôjho kamaráta. Sledujeme: dostali všetci kameň? Prečo zrovna tento kameň? Pretože ho ja nechcem alebo preto, že sa kamarátovi hodí?

Čas na konečnú úpravu kompozície. Fantáziu nechať na mieste po nejaký čas, nerušiť kompozíciu hneď. Deti prežívajú zaujímavé pocity, ktoré sa v nich vytvorili, hovoríme o pocitoch. Kamene neukladáme hádzaním do krabice, ale odkladaním zo svôjho papiera.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: