Vianočné tipy z Kidtownu

Máme pred sebou posledné mesiace tohto roka a k nim neodmysliteľne patria Vianoce a naša príprava na tieto sviatky. Namiesto toho, aby sme si Vianoce, ktoré majú byť sviatkami pokoja a pohody, a prípravu na ne užili v rodinnom kruhu naozaj v pokoji a pohode, stávajú sa pre nás skôr zdrojom stresu. Aby sme všetko stihli včas pripraviť, vybrať a nakúpiť vhodné darčeky pre všetkých členov rodiny. Každý rok z mnohých strán čítate alebo počúvate, že je dobré začať s predstihom aspoň premýšľať, čo by sa komu mohol páčiť. Chceme vám výber a rozhodovanie uľahčiť a pripravili sme tak pre vás prehľad niekoľkých tipov rozdelených prehľadne podľa vekových kategórií detí.

Hračka urobí radosť bezpochyby každému dieťaťu. Vždy je ale lepšie zvoliť hračku, ktorá deťom dá niečo viac, tzv. rozvojovú hračku. A práve také hračky nájdete v našej ponuke. Všetky tieto rozvojové hračky deti posúvajú vo vývoji o kúsok ďalej. To znamená, že rozvíjajú zmysly, schopnosti a zručnosti detí - zrak, sluch, fantáziu, jemnú a hrubú motoriku, matematické poznatky atď. Alebo môžete zabrúsiť priamo do našej vzdelávacej sekcie a vybrať niektorú z pomôcok, ktoré pomáhajú lepšie porozumieť látke, ktorú práve preberajú v škole.

Najdôležitejšie však je, aby sa deťom darček páčil a užili si s ním veľa zábavy. Poďte sa s nami pozrieť na tú pravú hračku pod vianočný stromček práve pre vaše dieťa do niektorej z našich kategórií - či už máte bábätko, jednoročného drobčeka alebo staršie deti.

Čiernobiela pre bábatká

baner-0M-text

Kvôli nerozvinutému zraku sú pre bábätká ideálne hračky a knižky s výraznými obrázkami a kontrastami. Zakúpenie knižky alebo hrkálky z našej Čiernobielej edície preto neoľutujete. Pre drobčekov, ktorým začínajú vyliezať zúbky, sú skvelé guličky do ruky. Popri tom, že si deti premasírujú boľavé ďasná, tiež úchopom precvičia jemnú motoriku. Keď trochu vyrastú, veľa zábavy si užijú s loptičkou First Ball, ktorá je mäkký a príjemný do malých ručičiek.

Ak poznáte naše Dúhové kamienky, urobí vám radosť novinka v našej ponuke, ktorá je certifikovaná pre deti od narodenia. Sú to Rainbow Buttons. Bábätká, ktorá už do rúčok berú prvej hračky, ich môžu uchopiť, ožužlať, a keď trochu povyrastú skúšať stavať na seba. Sú skvelé pre rozvoj koordinácie oko-ruka, rovnako ako pre rozvoj jemnej motoriky a učenie farieb.

>> Viac si o hračkách pre novoredencov prečítate tu

Aj ročné deti sa môžu stať staviteľmi

Vyrástlo vám z bábätka, ktoré zostalo tam, kam ste ho položili, batoľa, ktoré na mieste nezostane? A už sa pokúša o prvé krôčiky? V tomto veku deti rady objavujú nové veci, a preto budú mať rady krásne drevené hračky od Orange Tree Toys, ktoré rozvíjajú jemnú motoriku. Dobrou voľbou sú aj hmatové puzzle (Touch and feel puzzle) s peknými motívmi od Mudpuppy. Obľúbia si tiež tzv. Dúhový set - Rainbow Architect. Táto novinka, sa ale hneď stala veľkým hitom. Chybu neurobíte ani výberom prvých magnetických stavebných kociek (People Blocks).

Sensory blocks od 18 mEsIACOV

baner-18M-text

Rastie vám dieťatko ako z vody a po Vianociach mu budú bez dvoch mesiacov dva roky? Pre osemnásťmesačných drobčekov sú ideálnym darčekom od Ježiška naše zmyslové kocky Sensory blocks. Navyše môžete využiť neodolateľnú vianočnú ponuky, kombinujúcu balenie zmyslových kociek a zrkadlových kociek Mirror blocks, tzv. Sadu s veľkým S. Iba teraz máte možnosť kúpiť tieto dve balenia dohromady za cenu 77 eur.

Pre deti v tomto veku je tiež navrhnutý magnetický hrací systém Grippies s okienkami. A radosť detičkám urobí aj sada dvanástich Zmyslových farebných vajíčok, naša tohtoročná novinka. Všetky tieto hračky rozvíjajú jemnú motoriku, učía sa farby či jednoduché počty. Deti vďaka nim tiež spoznávajú krásy prvých jednoduchých stavieb. 

>> Viac si o hračkách pre deti od jedného roku prečítate tu 

Krásné hračky máme i pre deti od 2 rokov 

baner-2roky-text

Čo tento rok darovať pod stromček dvojročným? Aj pre tých máme v ponuke krásne hračky. Pekne si pohrajú s hračkami značky GuideCraft - či už siahnete po rôznych triediacich variantách, obľúbených Peekaboo škatuľkách, skvelom Skrutkovaní Screw blocks či Navliekaciu húsenicu s predlohami, neurobíte chybu. A ak máte radi drevené hračky, potom vyberte jednu od značky Plan Toys.

Ak potrebujete niečo malé, čo využijete na cestách, nesmie pod stromčekom chýbať jednoduché klasické pexeso - Mini memory game od značky Mudpuppy.

>> Viac si o hračkách pre dvojročné deti prečítate v tomto článku

Veľký výber pre trojročných 

baner-3rokyb-text

Verte nám, v tejto kategórii nebudete vedieť, ktorú hračku vybrať skôr. Stálou klasikou, ktorá baví nás i vás, sú Dúhové kamienky. Tieto Rainbow pebbles sú prvé hračkou, ktorá nám vždy začnu dochádzať na všetkých veľtrhoch. Pre malých staviteľov je super darčekom od Ježiška magnetická stavebnica MagnaTiles. Popri hraní si deti precvičia konštrukčné zručnosti, farby i geometrické tvary. Hlavne im ale stavebnica vydrží veľa rokov. Nám už deti celkom vyrástli a hrajú sa s ňou aj v ôsmich rokoch.

baner-teen-kapla-text

Klasikou je aj drevená stavebnica Kapla, tú deti poznajú dobre zo škôl a škôlok. A navyše máme vianočné akciu - pri kúpe 200kusovej dostanete navyše 10 drievok, pri kúpe 280 kusovej varianty získate 20 drievok navyše.

Lacnejšou variantom je stavebnica Wedge-it, ktorá je tiež tohtoročnou novinkou. Zostavia z nej pekné stavby, precvičia konštrukčné zručnosti a zopakujú si farby. Navyše zo stavebnice o 15tich kusoch postavíte 30 rôznych konštrukcií. Nepochybíte ani keď vyberiete Magnetické guľôčky.

A ak doma máte malých doktorov a nebavia vás už fórové detské kufríky, verte, že s naším kufríkom Budem doktor, budete vy aj deti nadšení. Dali sme ho dokopy s blogerkou MK Life a obsahuje naozaj funkčné veci - stetoskop, teplomer či arch na kontrolu očí. Prikúpiť si k nemu môžete tiež Detský doktorský plášť.

>>Viac si o hračkách pre trojročé deti prečítate v tomto článku 

Štvorročné deti sú kreatívne 

baner-4roky-text

Rovnako ako trojročné deti, aj štvorročné bude baviť náš doktorský kufrík Budem doktor s funkčným doktorským náčiním. Naučia sa s ním veľa. Do hlavičiek ale deťom môžete začať vštepovať aj to, že je dobré našu planétu chrániť. A to i s niektorých krásnych tvorivých sad RE-CYCLE-ME, s ktorými sa deti naučia, že recyklácia je prirodzená súčasť života. Pre deti v tomto veku máme tiež puzzle s krásnymi motívmi od Crocodile Creek či Mudpuppy.

>> Viac si o hračkách pre deti od štyroch rokov prečítate v tomto článku

Peťročný milujú puzzle a chytré hračky 

baner-5let-text

Hovoríte si, čo zaobstarať päťročným chlapcom a dievčatkám? Určite neoľutujete, keď siahnete po niektorých z našich krásnych puzzle. V  ponuke ich máme veľa - rôzne veľkosti jednotlivých kúskov a hlavne pekné motívy pre chlapcov aj dievčatá. Radosť im ale urobí aj StarCube či Geobender. Obe hracie kocky zamestnajú neposedné prstíky, rozvíjajú jemnú motoriku, aj obe hemisféry mozgu.

>> Viac si o hračkách pre deti do piatich rokov prečítate v tomto článku 

Na šesťročných a starších sofistikovane 

baner-6let-text

Ak hľadáte nejaký viac sofistikovaný darček, nepochybíte, keď vyberiete niečo z našej edukačné sekcie. Trebárs model kostry ľudského tela či srdca im urobí veľkú radosť. A navyše po vianočných prázdninách v škole prekvapia, čo všetko vedia :)

Ocenia tiež niečo z našej retro kolekcie. Napríklad stolný futbal si so sebou môžu pokojne vziať i na školu v prírode, do batožiny sa v pohode zmestí. Tiež Geobender či StarCube im urobí veľkú radosť. Obe kocky sú navyše skvelé pre neposedné prstíky!

Mali vaše deti radi Kaplu? Potom by sa im páčila sofistikovanejšia stavebnica TomTect. Postavíte z nej domy, lietadlá, garáže, mosty a ďalšie jednoduché aj zložitejšie konštrukcie. A vďaka prepojeniu drevených drievok plastovými spojmi sa môžu niektoré časti aj rozhýbať. Čo je pre posilnenie jemnej motoriky ideálne!

>> Viac si o hračkách pre deti od šiestich rokov prečítave v tomto článku 

Osemročný, devaťročný, desaťročný a starší 

baner-teen-a-text

Parádnu hračku u nás nájdu aj staršie deti či násťroční. Radosť im urobí náš Kaleidograph, StarCube, Geobender či Kapla Challenge, s ktorou navyše deti parádne precvičia konštrukčné zručnosť. A samozrejme môžete vyberať aj z veľkej ponuky puzzle.

>> Viac si o hračkách pre staršie deti prečítate v tomto článku 

A aby toho nebolo málo, tak vám ku každému nákupu nad 37 eur pribalíme ako darček od nás kreatívne sadu Re-Cycle-Me a k nákupu nad 58 eur pridáme ešte poukážku na ďalší nákup v hodnote 4 eurá.

nad-1000-recycleme

 Kidtown_voucher_vanoce2019SK_webVeríme, že s našimi vianočnými darčekmi budete nadšení nielen vy, rodičia, ale hlavne tí najdôležitejší vo vašom živote, vaše deti. Prajeme vám krásne Vianoce.