Vianočné tipy: V dvoch rokoch deti ohromne rozvinú jemnú motoriku

285A8470

Letí to ako voda, včera to bolo ešte bábätko a tento rok vás čakajú s vašim drobčekom už druhé Vianoce! Navyše tento rok už by mohol o trochu viac vnímať, čo sa deje. Alebo tiež strhnúť stromček :-) Každopádne ak premýšľate o tom, čo svojmu dvojročnému dieťaťku darovať pod stromček, ste tu správne. Prečítajte si naše vianočné odporúčanie, určite v ňom nájdete niečo, čo ešte nemá a bude ju / ho baviť.

Pre deti vo veku dvoch rokov sú skvelou voľbou motorické hračky od značky Guidecraft. Rozvíjajú totiž množstvo zručností a posúvajú deti v ich vývoji ďalej.  Skrutkovanie Screw blocks je skvelou voľbou pre rozvoj jemnej motoriky, sústredenosti a trpezlivosti. Jemnú motoriku deti trénujú pomocou krúživého pohybu, ktorá je u tejto hračky potrebná. Skvelá je tiež Navliekacia húsenica, vďaka ktorej, pri navliekaní jednotlivých dielov na podstavec podľa priložených obojstranných kariet, vylepšujú jemnú motoriky, hmat a učia sa pracovať podľa predlohy.

Jemnú motoriku, prvé jednoduché počty a farby precvičíte vďaka Počítaniu a navliekaniu ovocia. V sade nájdete niekoľko druhov dreveného ovocia - jablko, hrušku, banán, citrón, hrozno, ktoré majú autentickú farbu. Deti môžu precvičiť farby, môžu si spočítať, koľko druhov ovocia majú, koľko je kusov z každého druhu. Sada obsahuje tiež dve zelené šnúrky s drevenými kolíčkami, na ktoré deti ovocie navliekajú a krásne tak precvičujú a hlavne zlepšujú jemnú motoriku.

Chybu neurobíte ani voľbou Veľkého hmatového domina a to s motívom Jedla či Farmy. U varianty s jedlom deti k sebe priraďujú správne druhy jedla. Menšie môžu priradiť podľa toho čo vidia, tie väčšie už môžu mať zaviazané oči a správny tvar spoznávajú hmatom. Domino je obojstranné, z jednej strany obrázky jedla, ktoré obsahujú textilné výplňe, z druhej strany klasické bodky na domino. V prípadne varianty s farmou k sebe deti priraďujú správne zvieratká. Deti pri hre rozvíjajú jemnú motoriku, hmat, trpezlivosť, základné počty v prípade klasického domina. Hra je tiež vhodná pre deti so zrakovým postihnutím.

 

Yes, I can puzzle

To správne puzzle pre vaše dieťatko nájdete aj v kategórii pre dvojročných. Tzv. Graduated puzzle "yes, I can" ich bude baviť - máme ich s motívom domácich zvieratiek či džungle. Deti skladajú postupne puzzle z dvoch, štyroch, šiestich, ôsmich a dvanástich dielikov. Podporujú tak učenie a rozvoj motorických zručností postupne. Balenie obsahuje dostatočne veľké kúsky pre malé prsty.

Je čas na mazlení!

Ani u dvojročných neoľutujete kúpu niektorého zo Squišíkov! Vyberať môžete z množstva roztomilých chlpáčov, v ponuke je roztomilá chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger alebo baby koala.

Ak potrebujete niečo malé, čo využijete na cestách, nesmie pod stromčekom chýbať jednoduché klasické pexeso - Mini memory game od značky Mudpuppy.

Podrobnejšie tipy na nákup darčekov nájdete v každej jednotlivej vianočnej kategórii, ktoré sme rozdelili podľa vekových kategórií.

Ale pozor! Vianočných darčekom ešte nie je koniec. Pokiaľ u nás nakúpite nad 20 € (bez dopravy), pribalíme vám ako darček céčka zdarma (do vypredania zásob). Ak váš nákup bude v hodnote nad 60 € (bez dopravy), pribalíme vám voucher na 4 € na budúci nákup.

Kidtown_Vánoce2020_Voucher_webSK