Vianočné tipy: trojročné deti sú nadšení stavitelia

285A8492

V troch rokoch je vnímanie Vianoc už niekde inde. Trojročné deti už vianočné dianie vnímajú všetkými zmyslami a iste sa na ne tešia - na pohodu, cukrovinky, vianočný stromček a ozdoby, ale určite aj na to, čo im Ježiško pod stromček nadelí. Už viete, čo tento rok pod stromček darujete? Možno vám v rozhodovaní pomôžu naše tipy. V našej ponuke totiž nájdete hračky, s ktorými deti zažijú veľa zábavy, zároveň ale podporia a rozvinú ich zmysly a zručnosti. A to sa vždy hodí!

Klasikou, ktorá pod stromčekom zaručene urobí radosť, sú Dúhové kamienky. Z kamienkov môžu deti zostavovať krásne obrazy podľa predlohy - farebné motýle, veselú žirafu, krásne autíčko a mnoho ďalších. Môžu tiež stavať úplne podľa svojej fantázie. Vďaka farebným kamienkom sa prirodzene učia farby a tým že kamienky rozlične stláčajú v ruke zase precvičujú jemnú motoriku. Precvičovať môžete tiež počty.

Novinkou, ale už teraz medzi deťmi veľmi obľúbenou, sú Tehličky. S touto milou sadou malých tehál v štyroch farbách deti precvičia koncentráciu, motorické zručnosti a rozvíjajú si fantáziu. K dispozícii je desať koncepčných kariet, podľa ktorých deti staviajú stavby. Môžu stavať tiež podľa svojej fantázie. Sú skvelé pre hru vonku aj vo vnútry.

 

Tehličky môžete pekne kombinovať so stavebnicou Resources, kde jednotlivé diely reprezentujú zdroje, s ktorými pracuje človek pri budovaní staveb. Stavebnice Resources obsahuje 7 typov dielikov, ktoré reprezentujú zdroje, ktoré využíva človek pri budovaní miest. Resources neobsahujú žiadne spojovacie dieliky. Kúsky sú vyrobené z gumového materiálu, ktorý nešmýka a vďaka tomu sa na seba krásne vrstvia. Najdôležitejšie je tak nájsť tú správnu rovnováhu, vyváženie. Stavať je možné buď podľa predlohy či vlastnej fantázie, čo nám gravitácia dovolí. V ponuke máme 4 varianty balenia - Resources 36 dielikov, Resources 72 dielikov v plechovej krabici, Resources 72 dielikov v papierovej krabici (tá vo vnútri obsahuje praktický látkový sáčok pre skladovanie stavebnice) alebo maxi balenia Resources 144 dielikov.

 

Geo Board od popredného výrobcu hračiek spoločnosti Guide Craft je fajn hračka pre rozvoj motorických zručností, koordinácie ruky-oka a rozpoznávanie tvarov. Obsahuje predlohové farebné obrázky a sadu gumičiek. Deti túto hračku môžu využiť tiež neskôr pri školskej dochádzke v matematike.

Nest and lace shapes - prEVLKIEKANIE tvarOV za vIAnočnÚ cenu

Ak máte pocit, že pre vaše deti bude Šnurovanie tvarov ešte príliš zložité, neváhajte siahnuť po hračke Navliekanie tvarov (Nest and Lace Shape), pri ktorom si vaše deti potrénujete jemnú motoriku a budú sa zdokonaľovať tiež v interpretácii predlôh. Z jednouchých tvarov vytvárajú natiahnutím na šnúrku tvary zložitejšie a učia sa tak prvoé matematické zákonitosti. A ako bonus sme aj na túto skvelú hračku pripravili špeciálnu vianočnú cenu - z pôvodných 52,90 € teraz pred Vianocami stojí 44,40 €. 

Magnetická radosŤ

Radosť malým staviteľom urobí tiež magnetická stavebnica MagnaTiles. Stavebnica obsahuje ploché stavebné kusy rôznych tvarov a všetky majú po celom svojom obvode zabudované magnety - jednoducho sa na seba hranami lepia. Deti zo stavebnice postavia  krásne zámky, stajne, katedrály, pyramídy, vesmírne plavidlá a mnoho ďalších stavieb. Jednotlivé kúsky sa líšia farbou, a tak sú stavby farebné a veselé. Deti môžu využiť svetla a stavby presvietiť. A hlavne oceníte skutočnosť, že deti nie len rozvíjajú svoju fantáziu a kreativitu, ale aj to že sa veľa vecí naučia. Zistia, čo je a ako funguje magnet a prečo niektoré strany k sebe priľnú a iné sa odpudzujú. Precvičia si jemnú motoriku, ale tiež matematiku - naučia sa totiž rozpoznávať rôzne geometrické tvary. Porozumia napríklad tomu, že štvorec sa skladá z dvoch pravouhlých trojuholníkov. Prirodzene porozumejú priestorovému vnímaniu.

A ak už klasické MagnaTiles máte, kúpte do výbavy ešte Magnatiles metropolis. To je novinka, ktorá obsahuje jasnejšie farby a diely, ktoré je možné rozpohybovať. A hlavne pri kúpe jednej z týchto dvoch variant o sto kusoch, získate ako darček naviac obľúbený Geomatrix. Táto magnetická klasika vhodná napríklad aj na cesty podporuje priestorovú predstavivosť, porozumenie geometrickým tvarom a ich súvislostiam, jemnú motoriku a predstavivosť. Stavanie rôznych stavieb prispeje k pochopeniu fyzikálnych súvislostí, ako napr. vyváženosť, gravitácia, magnetizmus.

 

Pod stromčekom urobia radosť tiež Magnetické guľôčky, ktoré majú krásne dúhové farby. Deti sa pri hre s nimi učia triediť farby, trénujú jemnú motoriku a úchop. Navyše si tvorením rôznych obrazcov rozvíjajú fantáziu.

MILUJEME KAPLU

Klasikou, ktorú deti nesklamete, je drevená stavebnica Kapla, ktorú deti poznajú dobre zo škôl a škôlok. A navyše máme teraz výhodnú vianočnú akciu - pri kúpe stavebnice o 200 kusoch dostanete navyše 10 drievok, stavebnice o 280 kusoch získate 20 drievok navyše.

baner-teen-kapla-text

PrE MALÝCH DOKTOROV

Ak doma máte malých  doktorov, vyberte pre nich Kufrík budem doktor, budete nadšení vy i deti. Kufrík sme zostavili s blogerkou MK Life a obsahuje naozaj funkčné veci - stetoskop, teplomer či arch na kontrolu očí. Prikúpiť si k nemu môžete tiež Detský lekársky plášť.

baner-doktor

NavlEkAnIE a ŠNUROVANIE prE rozvoj motoriky  

Rozvoj detskej motoriky a predmatematické gramotnosti podporíte navliekaním geometrických tvarov podľa šablón (Nest and Lace Shapes). Hračka je skvelá pre koordináciu ruka-oko a precvičovanie jemnej motoriky, poznávania vzorovania a identifikáciu tvarov. Jednotlivé tvary sú ideálne pre úchop detskými rukami. A ako bonus sme aj na túto skvelú hračku pripravili špeciálny vianočný cenu - z pôvodných 52,90 € teraz pred Vianocami stojí 44,40 €. Podobnou hračkou pre rozvoj motoriky je tiež Šnurovanie tvarov (Geo shape lacing a Jumbo geo lacing).

 

PrE rozvoj fantazie

Rozvoj jemnej motoriky, fantázie a priestorového vnímania podporí tiež skladačka Wedge-it. Deti z nej zostavia pekné stavby, precvičia konštrukčné zručnosti a zopakujú si farbičky.

baner-3rokyb-text

A ani v tejto kategórii nemôžeme zabudnúť na puzzle, nájdete ich v kategórii pre trojročných a to ako od firmy Mudpuppy, tak aj od Crocodile Creek.

No a ak hľadáte len drobnú hračku, potom vyberte domina. Máme s motívom jednorožca, dinosaurov, divokého života či princezien

PrE POMAZNANIE

Aj pre trojročné detí sú super voľbou naši Squišíci! Vyberať môžete z množstva roztomilých chlpáčov, v ponuke je roztomilá chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger alebo baby koala.

 

Podrobnejšie tipy na nákup darčekov nájdete v každej jednotlivej vianočnej kategórii, ktoré sme rozdelili podľa vekových kategórií.

Ale pozor! Vianočných darčekom ešte nie je koniec. Pokiaľ u nás nakúpite nad 20 € (bez dopravy), pribalíme vám ako darček céčka zdarma (do vypredania zásob). Ak váš nákup bude v hodnote nad 58 € (bez dopravy), pribalíme vám voucher na 4 € na budúci nákup.

Kidtown_Vánoce2020_Voucher_webSK