Vianočné tipy: pre bábätká vyberte hračku rozvíjajúcu zrak či koordináciu ruka oko

To by nebolo, aby ste v našej ponuke nenašli praktické hračky pre bábätká, ktoré urobia radosť, ale aj také, ktoré rozvíjajú detské zmysly. Či už siahnete po knižkách pre novorodenca, dúhových kamienkoch, loptách First ball či krásnych chlpatých Squishíkoch, neurobíte chybu.

Viete, že zrak bábätiek nie je vyvinutý rovnako ako ten náš? Novorodenci totiž počas prvých mesiacov života vidia veci a osoby iba ako šedé rozmazané fľaky. Čo im robí dobre a ich zrak rozvíja, sú naopak veľké kontrasty a výrazné farby, zo začiatku je navyše ideálna iba čiernobiela farba. Počas prvých mesiacov života sa zrak zlepšuje a dieťa sa postupne učí rozoznávať nielen kontrasty, ale postupne pribúdajú aj jednotlivé farby a jeho svet sa stáva farebnejšími. Práve preto pre vaších  najmenšie odporúčame kúpu našej kolekcie Knížek pre bábätká s výraznými obrázkami. Všetky knižky pre novorodencov teraz pred Vianocami máme v špeciálnej výhodnej ponuke 2 + 1 zadarmo.

285A8431

Prvá čiernobiela knižka má na jednotlivých bielych stránkach veľké čierne obrázky - medvedíka, prasiatko či srdiečko a ďalšie. Je tak ideálny pre prvé mesiace života. Zhruba od štvrtého či piateho mesiaca môžete využiť knižku s červenou farbou, ktorú už by staršie bábätká mali rozoznať. Od ôsmeho mesiaca možno pridať aj knižku kontrastov.

Z čiernobielych hračiek máme nafukovacieho medvedíka, krúžok či hviezdičku s rolničkou, ktoré som vyvinuli a vyrobili spolu so spoločnosťou Fatra. Sú ideálne pre úchop malou novorodeneckou ručičkou a vôbec nevadí, keď sa do nich deti zahryznú bezzubými ďasienkami.

Poznávanie farieb je zábava

Poznávať farby môžete s drobčekov nielen v knižkách, ale napríklad aj s krásnymi drevenými okruhliakmi (Rainbow buttons) vo farebnom prevedení siedmych farieb dúhy, s viditeľnou štruktúrou dreva. Sú navrhnuté v odstupňovaných veľkostiach s mierne vyrovnanými povrchmi pre vyváženie a stohovanie. Sú vhodné na zlepšenie koordinácie ruka-oko, k spoznávaní farieb, rozvíjaní logického myslenia a zapojenia sa do hry.

Ak chcete pre dieťatko krásneho chlpatého miláčika, ale nebude to psík, máme pre vás riešenie. Vyberte jedného zo Squishíkov, s ktorými sa budete chcieť pomaznať aj vy :-) Výber je naozaj pestrý-  chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger alebo baby koala?

Veľa zábavy si užijú aj s loptičkou First Ball, ktorá je mäkká a príjemna do malých ručičiek. V ponuke máme krásne motívy so zvieratkami z džungle, s princeznami, so zvieratkami zo statku , alebo s autami. Ak doma už nejakú loptičku máte, mohol by sa hodiť tiež BubaBloon, textilný poťah na loptu, ktorý je odolný a bezpečný, navyše ho jednoducho vyperiete. Máme ho v rôznych farebných prevedeniach či s obrázkami - žltý, fialový, modrý, červený, so zvieratkami, s bodkami či s kockami.

Pred prvým rokom sú skvelou voľbou tiež ťahacie hračky, hlavne od značky Orange Tree Toys. Napríklad krásna kravička, žirafa, ovečka, žralok, poník

a veľa ďalších zvieratiek.

Prečítajte si tiež, čo darovať deťom jednoročným, dvojročným, trojročným, štvorročným, päťročným, šesťročným a starším deťom.

Ale pozor! Vianočných darčekom ešte nie je koniec. Pokiaľ u nás nakúpite nad 20 € (bez dopravy), pribalíme vám ako darček céčka zdarma (do vypredania zásob). Ak váš nákup bude v hodnote nad 58 € (bez dopravy), pribalíme vám voucher na 4 € na budúci nákup.

Kidtown_Vánoce2020_Voucher_webSK