Vianočné tipy: päťročné deti si stále rady hrajú

Máte to podobne ako mnoho ďalších rodičov? Deti dostávajú darčeky od vás, všetkých babičiek a dedov aj ďalších príbuzných? Je tak čím ďalej zložitejšie každý rok vymýšľať nový darček. My vám to rozhodovanie tento rok uľahčíme, pretože máme v portfóliu krásne hračky pre všetky vekové kategórie. A tak aj pre vaše päťročné deti nájdete určite presne ten, ktorý im tento rok urobí radosť. Pozrite sa na naše tipy, čo zaobstarať tento rok k Vianociam.

Či už siahnete po úplne funkčným doktorandskom kufríku, ekologických sadách RE-CYCLE-ME, niektorých z našich krásnych puzzlí alebo zaobstaráte plyšového miláčika, verte, že sa vám pod stromčekom podarí rozžiariť detské oči. A to je ten správny cieľ! :)

HRÁME SA NA DOKTORA

Ak hľadáte pre deti doktorský kufrík, ktorý by neobsahoval len atrapy, ale skutočne funkčné súčasti, potom pre vás máme ten najlepší doktorský kufrík na trhu - Doktorský kufrík Budem doktor. Ukrýva všetko od náplastí, tampónov, obväzu, striekačiek, skúmaviek či drevených špachtiel a kvapkadla, cez gumové rukavice, rúšku, podložku a čiapočku až po emitku, plne funkčný teplomer či stetoskop. Pomocou očné tabuľky môžu deti vyšetriť zrak každého pacienta a vypísať recept s domácou liečbou.

baner-doktor

PRE CHLAPCOV AUTÍČKA

Pre päťročných chlapcov máme v ponuke skvelú stavebnicu PowerClix, s ktorou si deti môžu vyrobiť robustný čelný nakladač, sklápač, buldozér, alebo nekonečné otvorené kombinácie vozidiel pomocou jednoduchých zaklapávacích dielov. Vďaka plne kĺbovým koľajničkám kolies a náprav a magnetickým dielikom je stavba a prestavba každého vozidla hračkou. Vyberať môžete zo stavebných strojov a pretekárskych áut. Pod stromčekom urobia určite radosť!

K PLANÉTE SE MUSÍME CHOVAŤ PEKNE

Najlepšou hračkou, ktorú dať ako darček pod stromček, využiť na oslavách, alebo pre dlhé chvíle doma, sú tvorivé sady od RE-CYCLE-ME. Ak doma myslíte na ekológiu a štve vás, koľko odpadu my ľudia vyprodukujeme, je pre vašu rodinu sety RE-CYCLE-ME tým pravým. V týchto inšpiratívnych sadách nájdete potrebnú "zmes" vecí ku tvoreniu rôznych predmetov a hračiek, ku ktorým prihodíte pár odpadkov, vezmete si lepidlo a nožnice a môžete s deťmi hodiny tvoriť. Cieľom je vlastná výroba udržiteľných hračiek, opätovné využitie odpadu a rozvoj kreativity detí. A pritom myslíte aj na planétu Zem a deti prirodzene naučíte dobru vec. Pod stromček môžete vyberať zo sád pre dievčatá aj chlapcov - sety pre princezné, roboty či zvieratká atď.

PUZZLE JE ZARUČENÁ KLASIKA

Alebo pre deti vyberte niektoré z našich krásnych puzzle pre päťročné deti. Máme ich v ponuke veľa - rôzne veľkosti jednotlivých kúskov a hlavne pekné motívy pre chlapcov aj dievčatá. Pre päťročné napríklad objaviteľské - Discovery, Svet, Vesmír alebo Dinosaury.

Skvelou voľbou pre päťročných sú Dúhové kamienky Rainbow pebbles alebo Resources. Postavíte z nich úchvatné stavby, sú veľmi príjemné na omak a veľmi vhodné pre takmer predškolákov, u ktorých je motorika dôležitá hlavne kvôli príprave do školy.

Z Dúhových kamienkov (Rainbow pebbles) môžu deti zostavovať krásne obrazy podľa predlohy - farebné motýle, veselú žirafu, krásne autíčko a mnoho ďalších. Môžu tiež stavať úplne podľa svojej fantázie. Vďaka farebným kamienkom sa prirodzene učia farby a tým že kamienky rozlične stláčajú v ruke zase precvičujú jemnú motoriku. Precvičovať môžem tiež počty.

Stavebnice Resources obsahuje 7 typov dielikov, ktoré reprezentujú zdroje, ktoré využíva človek pri budovaní miest. Resources neobsahujú žiadne spojovacie dieliky. Kúsky sú vyrobené z gumového materiálu, ktorý nešmýka a vďaka tomu sa na seba krásne vrstvia. Najdôležitejšie je tak nájsť tú správnu rovnováhu, vyváženie. Stavať je možné buď podľa predlohy či vlastnej fantázie, čo nám gravitácia dovolí. V ponuke máme 4 varianty balenia - Resources 36 dielikov, Resources 72 dielikov v plechovej krabici, Resources 72 dielikov v papierovej krabici (tá vo vnútri obsahuje praktický látkový sáčok pre skladovanie stavebnice) alebo maxi balenia Resources 144 dielikov.

Radosť päťročným urobí tiež StarCube, ktorá zamestná neposedné prstíky, rozvíja jemnú motoriku i obe hemisféry mozgu.

VESELÉ GUMY DO ŠKOLSKÝCH PEREČNÍKOV

Pro děti, které rády kreslí, máme v nabídce krásné gumy od firmy Iwako. Nejsou to jen tak obyčejné gumy, ale krásné figurky na gumování - jednorožci, pandy, delfíni, sloni, tuleni, žraloci, želvy, velryby, opičky, lvi i bizoni.

PRE POMAZLENIE

 No samozrejme naši Squišíci! Vyberať môžete z množstva roztomilých chlpáčov, v ponuke je roztomilá chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger alebo baby koala.

Podrobnejšie tipy na nákup darčekov nájdete v každej jednotlivej vianočnej kategórii, ktoré sme rozdelili podľa vekových kategórií.

Ale pozor! Vianočných darčekom ešte nie je koniec. Pokiaľ u nás nakúpite nad 20 € (bez dopravy), pribalíme vám ako darček céčka zdarma (do vypredania zásob). Ak váš nákup bude v hodnote nad 58  (bez dopravy), pribalíme vám voucher na 4 € na budúci nákup.

 Kidtown_Vánoce2020_Voucher_webSK