Vianočné tipy: nadeľte deťom po stromček hračku z Kidtownu

Poznáte to tiež ... studené rána, čoskoro tma, prvý sneh v horách, alebo kúrenie v kachliach? To sú pre mnohých z nás prvý poslíčkovia zimného obdobia a s tým neodmysliteľne spojených Vianoc. Pre niekoho je to impulz k predvianočnému upratovaniu, pre iných k včasným nákupom vianočných darčekov. My zase vieme, že je čas vám dať tipy na to, čo deťom darovať pod stromček. A verte, že tento rok je naša vianočná ponuka naozaj štedrá!

Máme tu pre vás niekoľko príjemných predvianočných podujatí, ktoré sa oplatí. Môžete totiž od nás ako darček získať céčka či voucher na ďalší nákup, obľúbený geomatrix ako darček, pre bábätká novorodeneckú knižku navyše zadarmo, alebo kocôčky navyše pri nákupe Magnatiles či Kaply. Samozrejmosťou sú fajn tipy v rôznych vekových kategóriách - či už máte bábätko, jednoročného drobčeka alebo staršie deti. Na nikoho nezabúdame :-)

Možno si poviete, že toho narobíme s výberom hračky, každé dieťa si predsa povie, alebo napíše, čo chce. Alebo naopak to, že už ich má toľko, že nechce ďalšiu hračku do izbičky. Čo keď to ale bude hračka, ktorá dáva zmysel? Hračka, ktorá deti posúva v ich vývoji o kúsok ďalej - rozvíja ich zmysly, schopnosti a zručnosti, ako je zrak, sluch, fantázia, jemná a hrubá motorika, matematické znalosti, postreh či podporuje zlepšovanie pozornosti a sústredenie? Presne také rozvojové hračky u nás nájdete. Pod stromček by sa ale rovnako tak mohla hodiť niektorá s pomôcok v našej vzdelávacej sekcii, tie totiž školákom pomáhajú porozumieť látke, ktorú práve v škole preberajú a to zaujímavou aj hravou formou.

PRE ROZVOJ ZRAKU bábätiek

Zrak je pri narodení najmenej rozvinutým zmyslom. Počas prvých týždňov a mesiacov života deti vidia okolie ako šedé rozmazané fľaky. Mnoho prieskumov dokázalo, že novorodenci naopak najlepšie vidia to, kde sú veľké kontrasty a výrazné tvary. Preto sú pre nich ideálne hračky a knižky s výraznými obrázkami a kontrastami. My pre bábätká odporúčame našu Čiernobielu edíciu knižiek, ktorú teraz pred Vianocami získate vo výhodnej ponuke 2 + 1 zdarma.

285A8431

Do každej detskej postieľky sa hodí aspoň jeden plyšák a my veríme, že niektorý z našich Squišíkov sa bude práve do tej vašu hodiť :) Čo napríklad roztomilá chobotnička, malý Corgi, ako živé avokádo, ružový donut či včielka, zmrzlina, hamburger, prípadne baby koala ?

Keď vám bábätko povyrastie do batoľaťa, bude sa mu či jej páčiť hra s dúhovými butony (Rainbow buttons). Deti, ktoré už do rúčok berú prvej hračky, ich môžem uchopiť, ožužlať a až trochu povyrastú skúšať stavať na seba. Sú skvelé pre rozvoj koordinácie oko-ruka, rovnako ako pre rozvoj jemnej motoriky a učenie farieb.

Veľa zábavy si užijú aj s loptičkou First Ball, ktorá je mäkká a príjemna do malých ručičiek.

 

Aj ROČNÉ DETI môžu SKLADAŤ puzzlE

285A8462

Vyrástlo vám z bábätka, ktoré zostalo tam, kam ste ho položili, batoľa, ktoré na mieste nezostane? A už sa pokúša o prvé krôčiky? V tomto veku deti rady objavujú nové veci, a preto budú mať rady krásne drevené hračky od Orange Tree Toys, ktoré rozvíjajú jemnú motoriku. Napríklad drevenú magnetickú hru chytanie rybičiek, drevené puzzle - zvieratká na farme, morský svet, drevené počítanie rybičkiek, drevené žraločie počítadlo či roztomilého navliekacieho krúžkového kraba.

 ABSOLÚTNY HIT tohtoročNÝCH  Vianoc

Veľkú radosť máme, a veríme, že vy budete mať ešte väčšiu, z našej limitovanej edície Sensory Blocks, ku ktorým tento rok pred Vianocami dostanete zdarma tiež zmyslové zrkadlové kocky Mirror blocks. Túto limitovanú edíciu dvoch je potrebné objednať ako jeden nákup na tomto odkaze - tzv. Sada S. BUDEME ICH MAŤ NIEKDE POHROMADE? Akože SI JE MUSÍ OBJEDNAŤ oboje AKO - TEDA SADA S? Tieto zmyslové kocky sú síce odporúčané od 18 mesiacov, často sa s nimi hrajú už deti mladšie, rovnako tak i starší. Záleží na každom drobcovi.

285A9096

Ročné deti sú síce ešte malinké, ale aj tie už zvládajú prvé puzzle. Máme pre nich krásne tzv. Match-up puzzle s motívom mláďatiek z farmy, z džungle alebo z oceánu. Balenie obsahuje 6 obrázkov puzzle vkladačky pre začiatočníkov. Ide vždy o extra silnú dosku + 1 diel v tvare puzzle zvieratka. Úlohou je spojiť dieťa s rodičom.

Deti si tiež určite obľúbia tzv. Dúhový set - Rainbow Architect. Chybu neurobíte ani výberom prvých Magnetických stavebných kociek (People Blocks).