V dvoch rokoch deti ohromne rozvinú jemnú motoriku

 Jingle bells, jingle bells, ktože vám dal hlas? Už vás tiež prepadla predvianočný nálada? Alebo možno panika, aby ste tento rok všetko zaobstarali včas. Alebo premýšľate, čo tento rok darovať deťom pod stromček, aby im to urobilo radosť a už to vo svojej kolekcii hračiek nemali? Prečítajte si naše vianočné odporúčanie, určite v ňom nájdete niečo, čo deti ešte nemajú a čo ich bude baviť.

Pre deti vo veku dvoch rokov sú skvelou voľbou motorické hračky od značky GuideCraft. Rozvíjajú totiž množstvo zručností a posúvajú deti v ich vývoji ďalej. Napríklad skrutkovací Triediaci strom alebo Skrutkovanie Screw blocks je skvelou voľbou pre rozvoj jemnej motoriky, sústredenosti a trpezlivosti. Jemnú motoriku deti trénujú pomocou krúživého pohybu, ktorá je u tejto hračky potrebná. Skvelá je tiež Navliekacie húsenice, vďaka ktorej, pri navliekaní jednotlivých dielov na podstavec podľa priložených obojstranných kariet, vylepšujú jemnú motoriky, hmat a učia sa pracovať podľa predlohy.

Úplne perfektnou voľbou sú Zamykacie krabičky Peekaboo Lock Boxes. Deti z nich budú nadšené už kvôli rôznym zámkom, ktoré budú striedavo otvárať a zatvárať. V sade je 6 rôznofarebných krabičiek s rôznymi zámkami a otvory pre rôzne tvary, ktoré sa do krabičiek vkladajú. Proste pomôcka pre učenie farieb, rozvoj motoriky a sluchu, ktorá bude dieťa baviť veľmi dlho.

Rovnako ako rok a pol staré deti, aj dvojročné bude baviť magnetická stavebnica Grippies, ktorá podporuje rozvoj hmatu, priestorovú predstavivosť a prvé konštrukčné zručnosti. Vyberať môžete z mnohých variant- Grippies shaker, Grippies s okienkami, Grippies sťahovače či Grippies links.

Krásne drevené hračky pre rozvoj jemnej motoriky, koordináciu oko-ruka či posilnenie koncentrácie ponúka značka Plan Toys. Veľa zábavy zažijete napríklad s dreveným mini Opičím bowlingom. Radosť urobia aj Plan Toys - Matice a skrutky.

Prečítajte si, čo dať bábätkám, jednoročným, dvojročným, trojročným, štvorročným, päťročným, šesťročným a starším deťom.

 Kidtown_voucher_vanoce2019SK_web