Trojročné deti sú šikovní stavitelia

Trojročné deti už bezpochyby Vianoce vnímajú všetkými zmyslami a iste sa na ne tešia - na pohodu, cukrovinky, vianočný stromček a ozdoby, ale určite aj na to, čo im Ježiško pod stromček prinesie. Premýšľali ste už, čo im tento rok k Vianociam kúpite? Možno vám v rozhodovaní pomôžu naše tipy. V našej ponuke totiž nájdete hračky, s ktorými deti zažijú veľa zábavy, zároveň ale podporia a rozvinú ich zmysly a zručnosti. A to sa vždy hodí!

Zmyslové pexesa rozvíja zmysly detí

Pre rozvoj hmatu a sluchu detí od troch rokov u nás nájdete tzv. zmyslové pexesa a domina od značky GuideCraft alebo TickIT. Napríklad drevené zvukové kocky, pri ktorých deti k sebe priraďujú správne zvukové kombinácie. Na precvičenie hmatu potom slúži hmatové pexeso, kedy deti priraďujú k sebe rovnaké doštičky so zvieratkami, rastlinami alebo vecami. Naviac je celá sada vo vrecúšku, a tak je ideálna na cesty. Podobne poslúži tiež hmatový valec, u ktorého k sebe deti priraďujú správne materiály podľa hmatu. 

Neoľutujete ani vtedy, ak siahnete po Taktilnom silikónovom pexese. Na povrchu každého kruhu je iná textúra, ktorá je charakteristická a odlišná od ostatných kruhov. Deti pohmatom objavujú ich rozdiely. Malé kruhy môžete tiež umiestniť do sáčkov, ktoré sú súčasťou balenia a deti budú popisovať, akú textúru cítia. Podporíte tak ich reč a pozornosť.

Dúhové kamienky pre rozvoj motorky i fantázie

Dnes už klasickou a veľmi obľúbenou voľbou pre trojročné deti sú Dúhové kamienky, o ktorých ste mohli počuť ako o Rainbow pebbles. S kamienkami môžu deti zostavovať krásne obrazy podľa predlohy - farebné motýle, veselú žirafu, krásne autíčko a mnoho ďalších. Alebo stavať úplne podľa svojej fantázie. Vďaka farebným kamienkom sa prirodzene učia farby a tým že kamienky rozlične stláčajú v ruke zase precvičujú jemnú motoriku. Precvičovať môžete tiež počty.

7F90CDDA1ACD4B208FA4761C701D9E2E

Stavebnice pre staviteľa

Máte doma malho inžiniermi staviteľa? Potom bude skvelým darčekom stavebnice MagnaTiles. Stavebnica obsahuje ploché stavebné kusy rôznych tvarov a všetky majú po celom svojom obvode zabudované magnety - jednoducho sa na seba hranami priťahujú. Deti zo stavebnice postavia krásne zámky, stajne, katedrály, pyramídy, vesmírne plavidlá a mnoho ďalších stavieb. Jednotlivé kúsky sa líšia farbou, a tak sú stavby farebné a veselé. Deti môžu využiť svetlo a stavby presvietiť. A hlavne oceníte skutočnosť, že deti nielen rozvíjajú svoju fantáziu a kreativitu, ale aj to že sa naučia veľa vecí. Zistia, čo je a ako funguje magnet a prečo niektoré strany k sebe priľnú a iné sa odpudzujú. Precvičia si jemnú motoriku, ale tiež matematiku - naučia sa totiž rozpoznávať rôzne geometrické tvary. Porozumia napríklad tomu, že štvorec sa skladá z dvoch pravouhlých trojuholníkov. Prirodzene porozumejú priestorovému vnímaniu. Môžete tiež prikúpiť špeciálny fosforeskujúcu edíciu Glow in the dark..

Skvelou voľbou je aj stavebnice Kapla. Deti sa s ňou vyhrajú už zhruba od troch rokov, ale ako uvádza výrobca, je to vlastne hračka od troch do sto rokov. A naozaj, v rodine si stavebnicu užijete všetci! Kapla je precízne vyrobené drevená stavebnica, z ktorej drievok postavíte bez lepidla, skrutiek alebo spojok rôzne zvieratká, domy, lode, no jednoducho všetko, čo detská aj vaša fantázia vymyslí. Podporuje rozvoj jemnej motoriky, konštrukčné zručnosti, koncentráciu a trpezlivosť. Náš Ježiško vám tento rok nadelý k baleniu s 200 ks ešte 10 ks doštičiek naviac a k baleniu s 280 ks dokonca 20 doštičiek navyše. A verte nám, kocky navyše sa vždy zídu.

Peknou hračkou je tiež naša novinka Wedge-it. Skladačka rozvíja fantáziu dieťaťa, jemnú motoriku i priestorové vnímanie. Deti z nej postavia pekné postavičky aj stavby, či už podľa predlohy alebo podľa vlastnej fantázie.

baner-3rokyb-text

Kufrík budem doktor pre dievčatá aj chlapcov

Hrajú si vaše deti na doktora? Potom pre vás máme ten najlepší doktorský kufrík na trhu - kufrík Budem doktor. Obsahuje totiž skutočne funkčné veci. Ukrýva všetko od náplastí, tampónov, obväzu, striekačiek, skúmaviek či drevených tyčiniek a kvapkadla, cez gumové rukavice, rúšku, podložku a čiapočku až po emitku, plne funkčný teplomer či fonendoskop. Pomocou očnej tabuľky môžu deti vyšetriť zrak každého pacienta a vypísať recept s domácou liečbou. A že by ste potrebovali aj doktorkský plášť? Potom mrknite do kategórie Hráme sa na doktora a rozhodnite sa, či vám stačí doktorský kufrík alebo celý set s plášťom.

baner-4roky-text

Pod stromčekom urobia radosť tiež Magnetické guličky, ktoré majú krásne dúhové farby. Deti sa pri hre s nimi učia triediť farby, trénujú jemnú motoriku a úchop. Navyše si tvorením rôznych obrazcov rozvíjajú fantáziu..

Prečítajte si, čo dať bábätkám, jednoročným, dvojročným, trojročným, štvorročným, päťročným, šesťročným a starším deťom pod vianočný stromček.