Puzzle urobia pod stromčekom radosť malým deťom i teenagerom

Už aj vám studené počasie pripomína, že to nebude trvať dlho a Vianoce zaklopú na dvere? Ako ste na tom tento rok s darčekmi? Pokiaľ tak ako my, teda nič moc, potom sa vám budú hodiť naše odporúčania pre rozžiarené oči pod vianočným stromčekom. Ak vaše deti baví skladanie puzzlí a potrebujete kúpiť nové pekné motívy, radi vám s tým pomôžeme. V ponuke máme puzzle od značiek Mudpuppy či Crocodile Creek a nájdete medzi nimi ideálne pre najmenších aj deti školopovinné.

A aké motívy u nás nájdete? Je ich veľa a vyberie si každý. Či sú to zvieratká, princezné, piráti, baletky, morské panny, dopravné prostriedky či jednorožce. Pre staršie potom máme krásne vzdelávacie motívy - napríklad mapy sveta, Európy alebo vesmíru, solárnej sústavy či zvieratá rôznych kontinentov. Záleží len na tom, čo vaše deti baví, ako šikovné sú a koľko majú rokov.

Pre jednoročné dotykové puzzle

Možno si myslíte, že ročné deti sú na puzzle ešte malé. Nie je to tak, aj pre týchto drobčekov nájdete v našej ponuke  krásné puzzle. A to tzv. Touch and feel puzzle od Mudpuppy. Ide o hlavolamy s veľkými kusmi, kde deti skladajú dva alebo tri kúsky k sebe. Majú krásne motívy a vždy nejakú plochu, ktorú môžu deti ohmatať a zistiť, ako na dotyk pôsobí veveričkin oriešok alebo rybia šupinka. Možno u motívu lesných zvieratiek si deti zložia 4 zvieratká, z ktorých každé má unikátnu povrchovú textúru. Naučia sa je tak rozpoznať ich, nielen podľa obrázkov, ale aj po hmate. Ďalšími motívmi v ponuke sú v zvieratká v záhrade, v mori či zvieratká z džungle.

Ale pozor, tieto puzzle patria medzi veľmi obľúbené a o to viac teraz pred Vianocami. Máme ich už od každého len pár kúskov!

Väčšie deti zložia puzzle s viacerými dielmi

Ako deti rastú, rozvíjajú sa ich motorické schopnosti. Zložia tak postupne zložitejšie puzzle, teda také, ktoré obsahujú viac dielikov a jednotlivé dieliky môžu byť aj menšie. Samozrejme každé dieťa to má inak, zvyčajne sa ale možnosti, z akých môžete puzzle vyberať od dvoch alebo troch rokov významne rozšíria. Dvojročný väčšinou pekne zvládajú puzzle zložené s deviatich či dvanástich kúskov. Takýchto máme v ponuke niekoľko. Môžete siahnuť i po väčších  kockách, ktorých je 9 ks, u ktorých kombináciou strán kociek deti zložia až 6 rôznych obrázkov. Pri variante tvor tváre zložia tváre šiestich zvieratiek - pandy, opičky, tigra, leva, líšky a medvedíka. Keď ich to prestane baviť, môžu kocky  stavať rôzne na seba podľa toho, ako ich napadne. Vedľa motoriky tak hneď rozvíjajú aj fantáziu.

Ďalšou variantou sú magnetické puzzle, ktoré sú ideálne na cesty, pretože ich len tak ľahko nepostrácate a dobre sa zmestia do každej batožiny. Motívy sa deťom budú páčiť, máme varianty magnetic fun jednorožce, suchozemské a morské zvieratá, vesmírne dobrodružstvo, les vo dne a v noci či dinosaury. Nesklame ale ani magnetická magna carry od Tiger Tribe, kde deti dopĺňajú magnetky do obrázka. Opäť máme v ponuke mnoho motívov - kráľovstvo jednorožcov, lesné rozprávky, staveniska, vodné panny, pirátmi alebo dinosaurami.

 

Peknou voľbou sú tiež puzzle 4 v 1. Set obsahuje 4 druhy krásne ilustrovaných puzzlí, z ktorých každé má inú úroveň obtiažnosti. Puzzle so 4, 6, 9 a 12 kúskami odkrývajú krásne ilustrované obrázky so zvieratkami, vozidlami pre prepravu, magickými kamarátmi či štyrii ročnéi obdobia. Baviť budú deti od 2 do 5 rokov. Puzzle obsahujú 90% recyklovaného papiera a balenie 70% recyklovaného papiera. Tlač je netoxickým atramentom.

Krásne motívy pre predškolské deti

U štvorročných a päťročných detí sa možnosti opäť rozširujú. Zvládnu už viac dielikov v menších veľkostiach, viac než 40 dielikov im nerobí problém. Päťdesiatku dajú hravo a mnohokrát krásne zvládnu aj sto kúskov. Z klasických krásnych motívov zvieratiek, princezien, víl, dinosaurov či dopravných prostriedkov, môžete vyberať aj s ďalších motívov krásnych podlahových puzzlí. Napríklad môžete zvoliť sadu Deň v múzeu a ich akvárium, vesmír. Podlahové puzzle v tube zas ponúka motív letisko, tancovanie či záhradnú slávnosť. Chybu neurobíte ani keď siahnete po variante puzzlí nazvanej Hľadaj a nájdi obrázok s motívmi vesmíru, arktického života, oceánu alebo dinosaurov.

U päťročných môžete vyberať aj z ďalších variant. Radosť urobia puzzle s plagátom (motívmi: vesmír, morské panny či svet) alebo krásne, vlastne už vzdelávacie puzzle - 70 kusové s motívmi, s ktorými sa deti niečo naučia, či discovery puzzle. Medzi 70 kousové patrí napríklad geography puzzle s obrázkom mapy Európy alebo sveta, krásny je aj solárny systém. S discovery puzzle sa deti zoznámia s dinosaurami, Európou a vesmírom. Každé toto puzzle má v sebe tematické figúrky, ktoré na zostavenom puzzle rozestavíme tam, kam patria. A naviac, 100 kúskov už je výva. 

Školáci sú šikovní a iste ocenia puzzle s väčším počtom puzzlí. V ponuke máme krásne puzzle s 300 aj 500 dielikmi. A pre tých najšikovnejších, zvyčajne už starších naučia.

A na aké motívy sa môžu detnásťročných, máme tiež puzzle s tisíckov dielikov. Všetky majú spoločný prvok, deti sa niečo nové možu naučiť? Vi te kategórii s 300 kúskami na motýle, žraloky, plazy, dinosaury, hmyz a zvieratá doby ľadovej. Puzzle s 500 kúskami máme tzv. glow in the dark, svietia v tme - motív džungle a oceán. A tú najväčšiu výzvu, puzzle s 1000 kúsky môžete kúpiť s motívom život v oceáne alebo náš svet.

 

 

 Tipy na puzzle pre: 

 Kidtown_voucher_vanoce2019SK_web