Presýpacia lopta - Constellation ball

Relaxačné lopty, tzv. Constellation ball, vnímam ako výbornú pomôcku detských izieb a všetkých relaxačných priestorov, detských kútikov a herní. A to od najmenšieho veku až po relaxačný priestor prvých tried a družín. Je to jedna z krásnych ponúk obchodíku kidtown.sk: https://www.kidtown.sk/mice/constellation-ball/

P3241257

Poznáme deti, ktoré po obede nie a nie zaspať. Mamičky si neodpočinú a i deti sú unavené a veľmi potrebujú odpočinok. Ani náhodou sa im nedarí  zaspať v postieľke. Táto lopta je výborná pomôcka práve pre tieto deti - môžu sa po lopte pekne "váľať", lopta neodskakuje, kotúľaním vydáva príjemné šušťanie, zvuky ktoré pôsobia ako upokojujúci hudobný nástroj - "dažďová palica". Pritom si dieťa pretiahne celú chrbticu a posilňuje jemné chrbtové svalíky. Aj pohľad na presýpajúcu sa náplň lopty je upokojujúci a upúta pozornosť. Použitím pred spánkom sa dieťa upokojí a čoskoro sa mu začnú zatvárať očká. Dobrým odporúčaním je k nemu využiť pokojnú relaxačnú hudbu vhodnú pre deti.

Je ale dobré dať deťom pravidlo: lopta je pre odpočinok. Až si budú chcieť hádzať alebo kopať, je potreba nájsť si loptu športovú.

 Autorka článku - Zuzana Kolátorová: učiteľka materskej školy a logopedická asistentka, lektorka kurzov pre učiteľky materských škôl Lumen vitale, s.r.o. a má za sebou 20 rokov práce v Pražskej pedagogicko-psychologickej poradni.