Pitný režim a dobrá desiata sú dôležitou súčasťou školského roka

Pomaly sa to blíži, aj keď na to ešte nechceme veľmi myslieť. Zostáva ešte posledný týždne prázdnin a potom hurá do školy. Deti by si mali poriadne užiť posledné dni letného voľna, to je jasné. Je to ale aj týždň, kedy deti môžete na návrat do školy pomaly pripravovať. Vy zase pomalší rytmus prázdnin môžete využiť pre obstaranie všetkých vecí, ktoré bude dieťa v škole potrebovať - ​​aktovku, peračník, ďalšie školské potreby či praktický desiatový box alebo fľašu na pitie.

Keď začneme hovoriť na tému škola, väčšina z nás začne premýšľať o tom, či deťom v hlave po letných prázdninách vôbec niečo zostane. Vstanú skoro ráno, keď cez leto vyspávali? Budú do školy vôbec chcieť? A čo nové sa v škole naučia? Ale návrat do školy aj škola samotná nie je len o školskej látke. Je tiež o kamarátoch, na ktorých sa deti tešia. A to je dobrá cesta, ako deti na školu navnadiť. Začiatok roka je ale tiež spojený s nemalými výdavkami za školské potreby. Deťom totiž budete musieť nakúpiť zošity, obaly na zošity, perá, ceruzky, potreby na výtvarnú výchovu či geometriu. A nielen to. 

Desiaty a pitný režim

Každý školák by mal popri učení myslieť aj na to, že počas dňa musí piť. Pitný režim je totiž základ všetkého, hlavne ich zdravia. No a hladovať ich  tiež nenecháme, čaká nás zase rok vymýšľania rôznych desiat. A keď už budete v tom nakupovaní školských potrieb, bude sa deťom tiež hodiť pekná fľaša na pitie či krabička na desiatu. U nás v Kidtown.sk kúpite oboje s krásnymi motívmi, ktoré budú deti baviť a do školy si s nimi prinesú kúsok toho, čo majú rady. Tie naše majú pevnú konštrukciu, ľahko sa otvárajú, vyrobené sú z polypropylénu - sú bez obsahu PVC, bez BPA, bez obsahu ftalátov a bez olova.

Deti  môžu vyberať krabičky z mnohých krásnych motívov - sú medzi nimi vesmír, zvieratká, kone, dinosaury, žraloky, roztomilý ježko, sovička a veľa ďalších. Pre romantické dievčatká máme napríklad víly. A najlepšie na tom je, že si môžu zladiť krabičky s fľašou na pitie. Boxy na desiatu máme navyše v dvoch veľkostiach - väčší na chlebík či toust a menšie napríklad na ovocie či zeleninu.

7632_6623-svacinova-krabicka-jezek-sandwich-keeper-hedgehog_small

Počítajte čučoriedky

Ak máte pocit, že savaše dieťa potrebuje na školu trochu pripraviť, potom sa držte pravidla, že nie je dobré ho pripravovať na novú látku, ale zopakovať môžete zľahka učivo prebrané v predchádzajúcom školskom roku. A hlavne, robte to hravou formou. Vezmite na prechádzku do lesa, alebo na záhradu našú desiatovú krabičku a nazbierajte do nej čučoriedky, alebo maliny. Tie spočítajte, zjedené zase odčítajte. Hneď precvičíte počty. Pômocť vám môžete aj niektorá z našich hračiek - pozrite na článok na našom blogu, kde sa hravému opakovaniu učiva cez leto venujeme. A hneď budete vedieť, ako vám v tom môže pomôcť naša matematická váha, hra Dobble či rozkladacie geometrické tvary.

Hlavne ale nezabudnite na to, že hravou formou môžete prekladať prázdninové vyčíňania takmer kedykoľvek. Ale nenazývajte to učením. Ako hovoria detskí psychológovia, prázdniny sú od toho, aby deti odpočívali a užívali si voľného času.

Namotivujte

A ak by ste potrebovali nejaký tip, ako deti namotivovať, aby sa tešili do školy, niečo málo pre vás máme. Porozprávajte sa s nimi o všetkých kamarátoch, ktoré po dvoch mesiacoch zase uvidia. Choďte s nimi do obchodu a kúpte im niečo pekné na seba, v čom pôjdu prvý deň do školy. Krásne nové šatôčky urobia s dievčatkami divy. Naplánujte si, aké iné fajn aktivity ich mimo školu čakajú.

No a využite posledný  týždnň leta k tomu, aby si opäť začali zvykať na nejaký režim. Postupne skracujte dobu, kedy chodia spať, aby ste sa vrátili k rozumnej  hodine zaspávania. Rovnako tak ich začnite postupne budiť o niečo skôr. Veľa zdaru, aj nás v Kidtown.sk toto všetko čaká :)