Osemročné deti stále stavajú, ale radi sa potrápia s nejakým hlavolamom

 

Ako to máte domy vy - veria deti stále na Ježiška? Niektoré určite ano a iné už to odhalili. Ale na darčeky pod stromčekom sa tešia všetci do jedného. Čo im tento rok darujete vy? Každému dieťaťu urobí radosť pekná hračka. A čo potom keď bude múdra a bude ich baviť? Pozrite sa na naše vianočné tipy, určite niečo vyberiete.

Hlavolamy

Všetky neposedné deti, čo nevedia, čo s prstami, alebo premýšľajúcich, poteší jeden z našich hlavolamov - StarCube, Geobender, Kapla challenge a Kaleidograph. Ten síce môže vyzerať jednoducho, ale hlavu si s ním potrápite dosť. Je to náš veľký favorit.

StarCube sa skladá z dvoch kociek, ktoré majú deti za úlohu rozpojiť alebo naopak spojiť do jedného kusu. Zdá sa, že je to jednoduché, ale nie je tomu tak. Kocka má totiž niekoľko polôh a nie v každej z nich môžu deti dva kusy rozpojiť či spojiť. Kocka sa páči chalanom aj dievčatám. Perfektná je pre deti, ktoré sú nepokojné a často nevedia čo s rukami.

GeoBender, je také magnetické puzzle v kocke, ktoré pretvoríte do viac ako 70 rôznych tvarov. Rozvíja detskú fantáziu, jemnú motoriku, posilňuje koncentráciu, rozvíja matematické a geometrické znalosti. Varianta Nautilus má na povrchu krásny hnedý dizajn, vnútri vás ale prekvapí farbou oceánu, ohňa a zeme. Varianta Primary kombinuje žltú, červenú a modrú farbu. Varianta Abstract je v krásnom čiernobielom dizajne.

Kapla challenge je skvelou hračkou pre trénovanie trpezlivosti a zručnosti. Podľa predlohy staviate zdanlivo jednoduché stavby. Ale jedná sa o balančné stavby, ktoré len tak nepostoja. Balenie obsahuje 16 kusov drievok a 12 kartičiek s nápadmi, ako stavať úžasné malé stavby. Je vlastne sestrou klasickej Kaply, ktorá by Vaše deti mohla tiež baviť. Náš Ježiško tento rok prinesie k baleniu s 200 ks ešte 10 doštičiek naviac a k baleniu s 280 ks dokonca 20 doštičiek navyše. A verte nám, kocky navyše sa vždy zídu.

Retro edícia

Neoľutujete ani niektorú z retro hračiek, či už vyberiete mini futbal, stolný basketbal, baloon making alebo šípky, ktoré majú miesto ostrých hrotov magnetické konce.

Stavebnice

A čo skúsiť stavebnicu Shapescapes? Táto kreatívna stavebnica obsahuje plastové tvary rôznych farieb a veľkostí, z ktorých deti môžu vytvoriť pekné sochy zvierat, ľudí, autá, pirátske lode a pod. A to bez gombíkov či batérií, k hre potrebujú len fantáziu a svoje ruky. Krásna hračka vytvorená americkým sochárom Petrom Mayorom.

Kreatívne sety

Skvelou voľbou sú aj kreatívne sety - maľovanie, vyrábanie či hry ako je napríklad Beat the clock od Tiger Tribe.

Edukačné pomocky

Máte doma školákov a chceli by ste im uľahčiť učenie nových vecí? Skúste to s našimi edukačnými pomôckami. Napríklad s modelom kostry či torzom tela s odnímateľnými orgánmi bude po Vianociach v biológii či prvouke vynikať. Pomôcky máme aj pre iné predmety: matematiku, chémiu či fyziku.

Puzzle

Pokiaľ chcete deťom zaobstarať klasiku, ktorá ich zamestná na dlhšiu dobu, potom siahnite po niektorých z našich puzzlí. V tomto veku odporúčame tie s viacerými kúskami. Napríklad 300 kusové máme s krásnymi motívmi: tvarované puzzle prales či dinosaury alebo s obrázkami žralokov. Alebo vyberte fosforeskujúce s 500 ks - glow in the dark puzzle.

Inteligentná plastelína

Inteligentná plastelína je tutovka s ktorou nič nepokazíte. A je jedno, či sa jedná o osemročné dieťa, alebo teenagera. Vyberajte podľa farieb, ale aj podľa toho, čo dokážu. Našimi favoritmi sú varianty magnetických alebo svietiacich plastelín.

Prečítajte si, čo dať bábätkám, jednoročným, dvojročným, trojročným, štvorročným, päťročným, šesťročným a starším deťom pod vianočný stromček.

Kidtown_voucher_vanoce2019SK_web