Odmeňte deti za zaslúžené covidové vysvedčenie hračkou

Naozaj to nie je nadsázka, naše deti zažívajú zložité školské obdobie. Online vyučovanie, návraty do školy a zase učenie z domova. Kedy to skončí, nevieme. Môžeme dúfať, že snáď už ... Ale hlavne musíme deti podporovať, chváliť a odmeňovať, zaslúžia si to. Za týždeň k tomu budeme mať fajn príležitosť, pretože nech už bude akékoľvek, dostanú deti polročné vysvedčenie. My sme si pre vás pripravili zopár tipov na drobnejšie hračky, ktoré vašim školákom urobia radosť.

A aké vysvedčenie to bude?

Práve kvôli online vyučovaniu v čase covidu sa oveľa viac diskutuje skutočnosť, ako by mali byť žiaci hodnotení. Podľa pedagógov totiž dištančné vzdelávanie ukazuje, že klasické známkovanie má svoje limity a je ten pravý čas ho doplniť či dokonca nahradiť inými spôsobmi hodnotenia. Pretože práve počas vzdelávania z domova je napríklad spätná väzba zásadná. Podporuje totiž zdravú motiváciu a ukazuje cestu k zlepšeniu.

Aké možnosti hodnotenia žiakov teda vôbec sú a aké majú výhody?

  • formatívne hodnotenie - priebežné, korektívne, pracuje so spätnou väzbou,
  • sumativne hodnotenie - finálne, záverečné, súhrnné, certifikačné, výstupné hodnotenie (napríklad vysvedčenie),
  • normativne hodnotenie - porovnávanie výkonov rôznych žiakov na základe rovnakých úloh riešených v rovnakom časovom období,
  • sebehodnotenie - žiak sám posudzuje svoju prácu, vedie k vytyčovanie vlastných cieľov, rozvíja samostatnosť, poznávanie svojich schopností, analyzovanie vlastných chýb.

 

Známkovanie je ale niečo, na čo sme roky zvyknutí. Aj my rodičia známkacm rozumieme a vieme ich čítať. Ale čo sa tým deti naučia? Že je potreba sa učiť pre rýchlu odmenu, že sa učia pre známku? Známka ale bohužiaľ neposúdi myslenie, samostatnosť, kreativitu, schopnosť spolupráce, neukazuje príčinu žákových problémov ani ich vznik, neponúka riešenie. Nedozvieme sa nič o usilovnosť, tvorivosti, či vytrvalosti v učení našich detí. Slovné hodnotenie, z ktorého sa o svojom dieťati dozvieme viac, zase neumožňuje porovnanie žiakov. Je jasné, že toto téma je na dlhú a zložitú diskusiu. Každý z nás na to má svoj subjektívny názor. Možno je cestou určitá kombinácia. Na množstve škôl deti vedľa klasických známok dostávajú aj slovné hodnotenie. Niekde majú aj tzv. Tripartity (žiak, rodič, učiteľ), kde žiaci sami posudzujú svoju prácu a získajú spätnú väzbu od svojich učiteľov.

Či už fandíte ktorejkoľvek ceste a nech je vysvedčenie vašich detí len v podobe známok alebo bude mať mix viacerých spôsobov, určite nezabudnite na to, že snahu, výkon, nadšenie, energiu i výsledky detí je potrebné oceniť. Pusa, objatie aj malý darček im určite urobí radosť. A ten môžete uloviť u nás.

Malé PowerClix k objednávke nad 700 Sk zadarmo!

Odmeňujeme naších  školákov, tak čo im vylepšiť peračníky a kúpiť do nich krásne gumy od firmy Iwako. Tieto veselé gumy sú novinkou na slovenskom trhu. A nie sú to len tak obyčajné gumy, ale krásne figúrky na gumovanie. Na svoje si prídu milovníci a milovníčky jednorožcov, pánd, delfínov, slonov, tuleňov, žralokov, korytnačiek, veľrýb, opičiek, levov aj bizónov. Určite neváhajte, nech detský peračník nie je len samá povinnosť :)

Keď už sme pri školskej tématike, môžete deťom tiež uľahčiť štúdium. Preberajú deti v škole práve ľudské telo? Kúpte im niektorý z našich modelov - malú kostru, ľudské telo, alebo model srdca. Deti sa hrou naučia, z čoho sa jednotlivé orgány skladajú, ako do seba jednotlivé časti zapadajú a ako fungujú. Zvoliť môžete tiež pomôcky z iných predmetov - matematiky, chémie či fyziky. Uvidíte, že ich bude zrazu školská látka baviť!

Ak nechcete vyberať zo školskej tematiky, potom napríklad pre milovníkov plyšákov máme v ponuke krásnych huňatých kamarátov. Tíieto roztomilé plyšové hračky, Squishable, urobia radosť každému dieťaťu. Pochádzajú z USA, kde sa stali veľkým hitom naprieč všetkými vekovými kategóriami. Aj medzi dospelými majú svojich fanúšikov. Najobľúbenejším plyšákom u nás je jednoznačne veľké avokádo a nesmieme zabudnúť ani corgiho. Vyberať môžete zo zvieratiek, napríklad mláďa narvala, veľkú siamskú mačku či pufferfish, alebo z jedla, napríklad donut, hot dog či sushi.

Pre neposedné prstíky a fanúšikov hlavolamov máme kocku StarCube. Skladá sa z dvoch kociek, ktoré majú deti za úlohu rozdeliť alebo naopak spojiť  do jedného kusu. Môže sa zdať, že je to jednoduché, ale ni je tomu tak. Kocka má totiž niekoľko polôh a nie v každej z nich môžu deti dva kusy rozdeliť či spojiť. Kocka sa páči chalanom aj dievčatám. Nájdete ju v troch variantách - farebnú, Cosmos a Wildlife.

Parádne ich zabaví tiež GeoBender, je to vlastne magnetické puzzle v kocke, ktoré pretvoríte vo viac ako 70 rôznych tvarov. Rozvíja detskú fantáziu, jemnú motoriku, posilňuje koncentráciu a rozvíja matematické a geometrické znalosti. Varianta Primary kombinuje žltú, červenú a modrú farbu. Varianta Abstract je v krásnom čiernobielom dizajne.

Pre trénovanie trpezlivosti a zručnosti je skvelou voľbou Kapla Challenge. Podľa predlohy stavajú deti zdanlivo jednoduché stavby. Avšak jedná sa o balančné stavby, ktoré len tak nepostoja. Balenie obsahuje 16 kusov drievok a 12 kartičiek s nápadmi, ako stavať úžasné malé stavby.

Nesklame ani naše Retro edícia. Vybrať môžete napríklad baloon modeling kit alebo šípky, ktoré majú miesto ostrých hrotov magnetické konca.

A hlavne! Ku každej objednávke za 28 € a viac (cena tovaru bez dopravy) získate ako darček malé balenie PowerClix. A to sa deťom bude páčiť.