Násťročných bavia hlavolamy aj zložitejšie stavebnice

 

 

 

Máte doma teenegera a neviete, čo mu darujte k Vianociam? Možno vás to prekvapí, ale máme krásny výber i pre násťročných. A to medzi hračkami i edukačnímy pomôckami. Či už siahnete po StarCube, Geobenderu, skladačke, alebo po niektorom z našich modelov tela, prípadne po  kaleidographu, neurobíte chybu. Pozrite sa  na naše vianočné tipy a darček máte vyriešený.

Hlavolamy

StarCube Cosmos je parádnym darčekom pre deti s neposednými prstami. Skryté dvojité kocky, ktoré majú deti za úlohu rozpojiť či spojiť do jednoho kusu. Zdá sa, že je to jednoduché, ale nie je tomu tak. Kocka má totiž niekoľko polôh a nie v každej jednotlivé časti zapadnú do seba. Kocka sa páči chlapcom i dievčatám. A baviť bude i dospelých. :)

Parádně deti zabaví aj GeoBender, magnetické puzzle v kocke, ktoré pretvoria do viac ako 70 rôznych tvarov. Kocka rozvíja detskú fantaziu, jemnoú motoriku, posilňuje koncentráciu a rozvíja matematické a geometrické znalosti. Varianta Nautilus má na povrchu krásny hnedý dizajn, vnútri vás ale prekvapí farbou oceánu, ohňa a krajiny. Varianta Primary kombinuje žlutú, červenú a modrú farbu. Varianta Abstrakt je v krásnom čiernobielom designu. Opat je to pekná voľba aj pre dospelých :)

Chybu nerobíte ani výberom Kaply challenge. Ta je vhodná pre tréning trpezlivosti a zručnosti. Podľa predlohy detí stavajú zdánlivo jednoduché stavby. Ale jedná sa o balančné stavby, ktoré sa len tak ľahko nepostavia. Balenie obsahuje 16 kusov drievok a 12 kartiček s nápadmi, ako stavať úžasné malé stavby.

Retro edícia

Nesklame ani naša retro edícia. Vybrať môžete mini fotbal, stolný basketbal, výrobu balónov alebo šípky, ktoré majú namiesto ostrých hrotov magnetické konce. Krásne retro oceníte pravdepodobne skôr vy, deti to ale bude baviť.

Stavebnice

Skúsiť môžete i stavebnicu Shapescapes. Táto kreatívna stavebnica obsahuje plastové tvary rôznych farieb a veľkostí, s ktorých môžu deti vytvoriť krásné sochy zvierat, ľudí, aut, pirátských lodí apod. A to bez gombičiek, či batérií. K hre potrebujú len fantáziu a svoje ruky. Krásna hračka vytvorená americkým sochárom Peterem Mayorem.

Myslíte si, že násťroční už nemôžu precvičiť jemnú motoriku a konštrukčné zručnosti? Chyba lávky, pri zostavovaní krásnych funkčných modelov od UGEARS sa tak rozhodne stane. UGEARS sú drevené mechanické pohyblivé 3D puzzle z prírodnej drevenej preglejky, z ktorých zostavíte historické funkčné modely. Deti si tak postavia električku či hasičské auto, truck, vlakovú stanicu.

Puzzle

Klaskou je volba puzzlí. Tie s viacerými kúskami urobia deťom radosť a zamestnajú ich dlho. Napríklad puzzle s 300 dielikmi máme s krásnými motívmi: tvarované puzzle prales, alebo dinosaurus, tiež s obrázkami žralokov. Alebo vyberte fosforoskejúce s 500 dielikmi – Glow in the dark puzzle.

Edukačné

A ak niektorý predmet deti veľmi baví, alebo naopak potrebujú niečo zopakovať, vyberte im  darček z našej edukačné kategórie. Veľa zábavy zažijete s kostrou či torzom tela s odnímateľnými orgánmi. Rozobrať môžete aj model oka, alebo si vyskúšať prietok krvi v srdci. Pomôcky máme aj pre iné predmety: matematiku, chémiu či fyziku.

Prečítajte si, čo dať bábätkám, jednoročným, dvojročným, trojročným, štvorročným, päťročným, šesťročným a starším deťom pod vianočný stromček.

Kidtown_voucher_vanoce2019SK_web