Hračky pre jemnú motoriku

Jemná motorika sa najviac vyvíja počas prvých šiestich rokov života a v tomto období má zásadný význam. V šiestich týždňoch života prichádza prvý úsmev, v šiestich rokoch prvé písanie písmen a prvé úspešné zaviazanie šnúrok. Ústa, ktoré zo začiatku slúžia na skúmanie a ochutnávanie, začnú tvoriť prvé slová. Aj to je súčasť jemnej motoriky, nazývaná ortomotorika. Mozog dieťaťa musí urobiť obrovský kus práce! A pritom sa vlastne "len" hrá. Práve hračky rozvíjajú tie najdôležitejšie motorické zručnosti, ktoré sú základom pre písanie, rozprávanie a koordináciu oka a ruky. Vyskúšajte naše stavebnice, puzzle aj kreatívne sady, ktoré podporujú nielen jemnú motoriku, ale aj fantáziu, ktorá je nepostrádateľnou súčasťou detského sveta!

Re-cycle-me!

Pre deti v predškolskom veku je dôležitý nácvik grafomotoriky. Grafomotorika je súbor činností, ktoré musia následne vykonávať pri písaní a kreslení. Vystrihovanie z kartónu a papiera, lepenie - to je to pravé pre správny vývoj zručností predškoláka! Ale kde čerpať nápady ...?

Máme pre vás dobrú správu! Nemusíte už nikam nosiť vaše plastové fľaše od vody, nemusíte vyhadzovať roličky od toaletného papiera, škatule od mlieka ani kartóny. Všetok tento materiál poslúži ako základ pre skvelé výrobky! Nemusíte navyše kupovať žiadne doplnky v papiernictve alebo výtvarných potrebách. Všetko, čo potrebujete, nájdete v jednej krabici. Prebývajú vám doma PET fľaše? Vyskúšajte, čo všetko sa z nich dá vytvoriť. Chýbajú vám doma hudobné nástroje? Aj tu máme riešenie! Tvorenie pomocou krabičiek Re-cycle-me je vhodné pre deti od štyroch rokov, ale s pomocou rodičov ich zvládnu aj menšie deti. Naopak pre staršie deti je určený balíček pre malých vedcov - môžu si vyrobiť raketu, ktorá lieta alebo veterný mlyn, ktorý sa točí.

Možno vás prekvapí, koľko materiálu pre tvorenie s Re-cycle-me doma máte. A keby vám predsa len nejaký materiál chýbal - napríklad krabice od mlieka - skúste sa opýtať u susedov. Pomôžete tým nielen prírode :-)

PUZZLE - ZÁZRAČNÁ HRAČKA PRE MALÝCH I VEĽKÝCH

Prvé puzzle neslúžili k hre, ale k učeniu. A k tomu vlastne nepriamo slúži aj teraz. Skladanie dielikov má svoj význam u detí dvojročných i šesťročných. Dvojročný  sa vďaka nim učia kliešťový úchop, predškoláci správnu koordináciu ruky a oka a zoznamujú sa so základnými matematickými a logickými operáciami. Zaujíma vás, aké puzzle vyberať pre konkrétny vek? Nájdite inšpiráciu v našom článku.

Teraz vám tiež predstavujeme novinku Touch and feel, ktorá je určená pre tých najmenších prstíky - tie, ktoré skúmajú rôzne materiály, zisťujú, čo je jemné a čo hrubé. Zvieratká, zložené z troch dielikov sú to pravé: Rôzna textúra dielikov pomáha deťom rozlišovať, ktoré časti patria k sebe - zároveň sú obrázky jednoduché, aby boli pre detské oko ľahko rozoznateľné.

JEDNODUCHO SI LEN TAK KRESLIŤ ...

Niekedy nie je potrebné vymýšľať veľkolepé nápady - jemnú motoriku podporuje obyčajné kreslenie. A kresliť sa dá všade - doma, na trávniku, na lavičke, na stanici i vo vlaku. A presne pre to sú ako stvorené nové kreatívne sady. Omaľovanky so samolepkami v pevných doskách, keď práve nie je v blízkosti žiadny stolík stolík. Máte len malý batôžtek? Do neho sa perfektne zmestí Mini coloring Roll. Ešte váhate?

My máme vybrané! Využite náš mesiac jemnej motoriky naplno!