Hračky, ktoré potešia deti od 1 roka

Hovoríte si, či bude vaše ročné dieťa vnímať, že dostalo darček od Ježiška? To síce ešte nie, ale určite bude vnímať rodinnú vianočnú pohodu a darček mu urobí radosť. A darček si užije predovšetkým, keď to bude pekná hračka, ktorá ho bude baviť. Vám zase urobí radosť, ak ho taká hračka posunie v jeho vývoji. U takto malinkých detí pôjde predovšetkým o rozvoj hrubej a jemnej motoriky.

My máme pre batoľa, ktorá sa už dosť možno pokúša o prvé krôčiky, krásnu ponuku drevených hračiek od Orange Tree Toys. Tieto hračky rozvíjajú zručnosti vášho drobčeka - jemnú motoriku a sústredenosť, sú skvelé aj pre precvičovanie zraku a hmatu. Deti s nimi vyskúšjú prvé triediace pokusy, rozpoznávanie tvarov, a tak vlastne aj geometrických údajov. Môžete vyberať z mnohých hračiek od tejto značky, napríklad krásneho 2v1 ťahacieho krokodíla, ktorý je zábavný, kreatívne a jazdí. Moja prvá krúžková myš zase trénuje detskú trpezlivosť aj ich jemnú motoriku. Farebná drevená myška potrápi detské ručičky - myška je zložená z rôzne veľkých krúžkov a úlohou detí je zložiť ju tak, aby hlava pasovala na krúžok pod ňou.

1_6171_small1_6216_small

 Veľa zábavy zažijete s ťahacími hračkami, ktoré máme v podobe veselých zvieratiek - kravičky, ovečky, myšky, prasiatka a ďalších.

Pra tých, ktorí už chodia bude určite skvelým darčekom niektorá z chodiacich hračiek na tyči.

Krásne drevené hračky pre rozvoj jemnej motoriky, koordinácii oko-ruka či posilnenie koncentrácie ponúka značka Plan Toys.  Vtipný je Opičí bowling.

Puzzle pre najmenších

Možno si myslíte, že puzzle sú pre staršie. Vedzte, že my máme hlavolamy aj pre malých drobčekov. Značky Crocodile Creek alebo Mudpuppy ponúka krásne motívy, ktoré si zamilujú deti i vy. Pre deti od 1 roka sú ideálne tzv. Touch and Feel puzzle. Ide o jednoduché puzzle väčších tvarov, ktoré majú rôzne povrchy a deti precvičuj dotykom hmat a objavujú svet. Napríklad pri lesných zvieratkách si deti vyskúšajú, aký povrch má oriešok alebo aký má zajac chvostík. Deťom sa budú páčiť aj ďalšie krásne motívy, či už svet pod morom, včielka v záhrade alebo zvieratká z džungle. Poskladať si môžu aj ďalšie krásne motívy, ako napr. šteniatko, zajačika a mnoho ďalších.

Pre malých architektov

Novinkou, ktorá sa rýchlo stala hitom medzi deťmi i rodičmi je séria tzv. Rainbow architects - niektorí z vás možno poznajú klasickú drevenú dúhu, my ju máme aj v ďalších tvaroch. Všetky varianty dúhy sú skvelé pre precvičovanie motoriky, rovnako dobre ale rozvíjajú fantáziu a predstavivosť. Môžete z nich vystavať veže a ďalšie obrazce alebo napríklad precvičiť matematické termíny väčšie, menšie, vyššie a pod. Vyberať môžete zo štyroch tvarov: oblúka, trojuholníka, obdĺžnika, štvorca. Zaobstarať si môžete tiež celý set.

 8348_small8348-3_small

Ak pokukujete po prvej stavebnicu, potom je dobrou voľbou magnetická stavebnica People blocks. Oblé a dobre uchopiteľné tvary dieťatku uľahčia prvé stavebné pokusy a zdokonalia ho v jemnej motorike a rozoznávaní základných farieb. Môžete spolu stavať dopravné prostriedky a cestovať s nimi po mape, urobiť si prvé zvieratká alebo ľudské postavičky. Vďaka magnetu nie je potreba fyzickej sily, pretože stavebné kocky sa vzájomne priťahujú správnymi stranami.

Radosť urobíte detičkám hracím systémom Grippies. Napríklad Grippies s okienkami je navrhnutý priamo pre batoľatá v tomto veku. Táto 24-dielna sada obsahuje dieliky, ktoré sú potiahnuté príjemným mäkkým povrchom a svietia štyrmi jasnými farbami. Vďaka magnetom, ktoré majú rôznu polarizáciu, môžu deti spájať jednotlivé časti a vzájomne ich kombinovať. To im umožní vytvárať nespočetné množstvo rôznych stavieb. Grippies kombinuje hmatové vnemy, priestorovú predstavivosť a cit pre rovnováhu.

Deti majú tiež radi aj ďalšie varianty stavebníc od značky GuideCraft, napríklad Tvary triedené podľa veľkosti, Farebné triedenie s valčekmi, kedy vkladajú valčeky do do otvorov vyrezaných na základovej doske, triedi ich podľa farieb a musia rozpoznať, či valčeky postaviť, alebo j ich do otvoru položiť.

Zmyslové kocky sensory blocks v sade s veľkým S

baner-18M-text

Od osemnástich mesiacov sú krásnym darčekom Sensory Blocks, s ktorými deti objavujú farby, zvuky, skupenstvo, ale aj prvé staviteľské zručnosti. Každá kocka obsahuje inú náplň (piesok, guličky, vodu, plastovú doštičku), vďaka ktorej vydávajú rôzne zvuky, majú inú konzistenciu a rôznu váhu i tvar. Vďaka nim u detí podporíte rozvoj zmyslu pre kombináciu, jemnú motoriku a navyše ich naučíte rozpoznávať rôzne farby i tvary. Vďaka rôznym náplniam deti precvičia základné zmysly - zrak, sluch a hmat. Naučia sa tvary, farby, rozdiel medzi kvapalným a pevným skupenstvom a ako ťažké môžu byť rôzne materiály či aké zvuky vydávajú. Napríklad rôzne farebný hladký piesok sa pomaly presype a vydáva tichý, šuštiaci zvuk. Kocky s korálky sú hlučnejšie a fungujú aj ako hrkálka. Pre tieto vianoce sme pre vás navyše pripravili Sadu s veľkým S. Ide o sadu zmyslových kociek Sensory Blocks spolu so zrkadlovými kockami Mirror Blocks. A to za jedinečnú cenu 77 eur.

Prečítajte si, čo dať bábätkám, jednoročným, dvojročným, trojročným, štvorročným, päťročným, šesťročným a starším deťom.