Ako prežiť cestovanie s deťmi? Poradíme!

Krásne počasie vyložené láka von. A pred nami je stále ešte viac ako mesiac letných prázdnin. S tým je prirodzene spojené obdobie dovoleniek a výletov, s ktorým je často spojená taká obávaná detská veta"to je nuuuda". Dali sme pre vás dohromady pár tipov, ktoré zaručene fungujú a spríjemnia vám krátke aj dlhšie výlety. U nás v kamennom obchodíku aj na webe nájdete hračky, ktoré využijete v aute, autobuse, vlaku, v lietadle či na lodi. Veľa zábavy si s nimi užijete tiež počas pobytu. Vedľa odporúčaných hračiek poradíme aj ďalšie vychytávky, ktoré cestovanie spríjemnia.

Pohodlie je dôležité
Komfort je základ každej cesty. Ak je to len trochu možné, zbaľte svojim deťom vankúšik a deku na pomaznanie. Vytvorte im priestor, v ktorom sa budú cítiť dobre a bezpečne. A hlavne nezabudnite na obľúbeného plyšáka, vyhnete sa krokodílím slzám a ušetríte kilometre navyše, pretože sa pre neho nebudete musieť vracať. Máte málo miesta? Deku nahraďte napríklad vaším svetrom alebo mikinou, poslúži rovnako dobre.

Keď sa ozve hlad alebo chuť
Akonáhle za vami zaklapnú dvere od bytu a vyjdete, ozve sa často hlad. Na cestách totiž vždy oveľa viac chutí. Vybavte sa tým, čo majú deti rady a čo sa dobre preváža a skladuje. Myslite tiež na dostatok tekutín a ako bonus vezmite nejakú dobrotu. Pauzy na jedlo pomôžu rozdeliť cestu do menších úsekov, ktoré rýchlejšie utečú. Robte je teda tak často, ako je to len možné - ideálne každých 45 minút, najneskôr po dvoch hodinách jazdy.

Kto sa hrá, nehnevá - hračky na cesty
Tento bod odporúčame nepodceniť. Zábavy na cesty nie je nikdy dosť, a tak zbaľte všetko, čo poberú, a svoje tromfy vyťahujte postupne. Na cestu dopravným prostriedkom si pribaľte hry a hračky, ktoré nevyžadujú vaše zapojenie, ale aj aktivity, ktoré si užijete všetci spoločne (básničky, hádanky, riekanky, pesničky, hry a hračky alebo napríklad starý dobrý slovné futbal). Keď všetky hrátky omrzia, obľúbená rozprávka či knižka nikdy nesklame. Trebárs tá od Hervé Tulleta. Tí najmenší zasa ocenia čiernobiele knižky pre najmenších. Dobrým pomocníkom je tiež hovorené slovo - deti si neunava oči a bude sa im pekne zaspávať.

4536-5

No a na mieste oceníte na dlhé večery hry z našej retro edície, napríklad Jenga, magnetické šípky či cestovné futbal. Chlapci aj dievčatá ocenia aj naše kreatívne sety, s ktorými deti maľujú a vyrábajú. Spestríte si s nimi večery, alebo jedlo v reštaurácii.

6782_tiger-tribe-paper-masks-action-pack-extra-24086colouring set_zoo

Pre precvičenie neposedných prstíkov a trpezlivosti nezabudnite zabaliť StarCube, Geobender alebo Kapla challenge.

 

StarCube je rovnako ako Kapla challenge taký prvý hlavolam. Skladá sa z dvoch kociek (v niektorých polohách vlastne hviezd), ktoré majú deti za úlohu rozpojiť alebo naopak spojiť do jednoho kusu. A nie je to úplne jednoduché, ako sa môže zdať. Kocka má totiž niekoľko polôh a nie v každej z nich môžu deti dva kusy rozpojiť či spojiť.

 

7115_starcube

 

Stačí pár jednoduchých vecí a cestovania s ratolesťami sa nemusíte báť. Navyše im dáte ten najkrajší darček - spoločne strávený čas a prežité dobrodružstvo. Každá nová skúsenosť formuje ich osobnosť, a aj keď si napríklad nebudú konkrétne pamätať všetky zážitky, tie najsilnejšie spomienky zostanú. A hlavne sa im otvoria obzory a spoznajú veľa krásnych miest.